Elbisesiyle Filistin’e destek vermişti: Cate Blanchett’un kim olduğu merak ediliyor…

77’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali birçok olayı ile gündeme geldi. Özellikle yabancı bir aktörün giydiği elbise ve yaptığı hareket takdir topladı. İşte Cate Blanchett’un yaptığı ve hayatı hakkında bilmedikleriniz…

Elbisesiyle Filistin’e destek vermişti: Cate Blanchett’un kim olduğu merak ediliyor…

Ünlü aktör Cate Blanchett, Cannes Film Festivali’nde Filistin yasağını oldukça akıllı bir şekilde deldi. Festivalde Filistin bayrağı taşımak ve Filistin ile propoganda yapmak yasaklanmıştı.

ekran-resmi-2024-05-23-11-54-33.png

Cate, yasağı ise giydiği elbise ile deldi. Ünlü ve başarılı oyuncu, elbisesinde yer alan yeşil para ile kırmızı halıda Filistin bayrağını temsil etti. Ünlü aktör, daha öncesinde Gazze'de ateşkes için çağrı metni imzalamıştı.

CATE BLANCHETT KİMDİR?

Cate Blanchett, 14 Mayıs 1969'da Melbourne’de doğdu. June (Gamble) ve Robert DeWitt Blanchett çiftinin kızları olarak dünyaya geldi. Bir ağabeyi ve bir küçük kız kardeşi var. On yaşındayken, babası ani bir kalp krizinden kaybetti.

cate-blanchett-interview-labels-jpg.webp

Blanchett ilk televizyon çıkışını 1993'te yaptı ve kısa süre sonra mini dizi Heartland (1994) ve Bordertown'da (1995) başrol oynadı. Ünlü aktör, Yüzükler Efendisi’ndeki üçleme ile izleyicilerinin hafızılarında kaldı.

Blanchett, çok sayıda türü ve karakter türünü kapsayan filmlerde yer aldı. Çok yönlü bir aktris olarak ününü güvence altına aldı. Ayrıca aktör, Akademi Ödülü adaylığı ve en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre Ödülü kazandı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN