Halil Konakçı hoca kimdir, Aslen Nereli? Halil Konakçı hangi camide görevli, görevden alındı mı?

Kadınlar hakkında söylemleriyle gündemde olan Halil Konakçı sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. Peki, Halil Konakçı hoca kimdir? Nereli, kaç yaşında, görevden mi alındı mı? Halil Konakçı hangi camide görevli? İşte detaylar...

Sosyal medyanın gündeminde hilafet ve kadınlar hakkında söylemleriyle yer alan Halil Konakçı, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hilafet isteğiyle oldukça büyük tepki toplayan Halil Konakçı kimdir, nereli ve kaç yaşında olduğu kadar, hangi camide görev yaptığı da merak konusu oldu. Bu içerikte Halil Konakçı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

HALİL KONAKÇI HOCA KİMDİR?

Halil Konakçı 1980 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda imam- hatip görevini yürütmektedir. Sosyal medya platformlarında oldukça popüler olan Konakçı, milli değerler ve dini değerlere dair açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

HALİL KONAKÇI NERELİ

Halil Konakçı aslen İzmir’li olduğunu dile getirmiştir. İzmir Eşrefpaşa olduğunu aktarmıştır.

Halil Konakçı hoca kimdir? Nereli, kaç yaşında, görevden alındı mı? Halil Konakçı hangi camide görevli?

KAÇ YAŞINDA?

Halil Konakçı 1980 yılında doğmuştur. 2023 yılı itibariyle 43 yaşındadır.

HALİL KONAKÇI HOCA HANGİ CAMİDE GÖREVLİ?

Halil Konakçı hoca Pendik müftülüğüne bir imamdır. Şuanda İstanbul Pendik'in Yeni Nahallesine yer alan Ulu Çınar camisinde görev yapmaktadır.

Halil Konakçı hoca kimdir? Nereli, kaç yaşında, görevden alındı mı? Halil Konakçı hangi camide görevli?

HALİL KONAKÇI NEDEN GÜNDEM OLDU

Halil Konakçı'nın sosyal medyada gündem olmasının nedeni, Sezen Aksu'nun şarkısına yönelik tepkisini dile getirmesidir. Konakçı, TBMM kararıyla kaldırılan hilafete işaret ederek "Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz. Söyleyin bana İslam’ın merkezi neresi? İslam’ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam’a ‘cahil’ diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar." ifadelerini kullanmıştır.

Öte yandan kadınlar hakkında kullandığı "Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin." ifadelerle dikkat çeken Konakçı, gündemde deprem etkisi yarattı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Halil Konakçı "Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz" ifadelerinde bulunmuştur.

"Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf... Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin."

Halil Konakçı hoca kimdir? Nereli, kaç yaşında, görevden alındı mı? Halil Konakçı hangi camide görevli?

10161
2922
5124
193
323
62
603
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
145 Yorum