Çılgın Sayısal Loto Sonuçları Sonuçları
Çekiliş Tarihi:
16224264688451
2 bilen 116.456 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 14,15 TL
3 bilen 7.580 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 145,05 TL
4 bilen 169 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 2.602,70 TL
5 bilen 3 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 146.619,85 TL
5 + 1 bilen 0 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 0,00 TL
6 bilen 0 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 0,00 TL

30 Aralık 2022 Çılgın Sayısal loto sonuçları 'nı bu sayfadan güncel olarak takip edebilirsiniz. Sisal Şans ve Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından resmi sonuçları açıklamasıyla sayfamızda yer alan Çılgın sayısal loto sonuçları sistemimize manuel olarak güncellenecektir.

Çılgın Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Sayısal Loto’nun adı bundan sonra Çılgın Sayısal Loto oldu. Çılgın Sayısal Loto’nun oyun kuralları şöyle:

Bir kolonda 90 numara bulunmaktadır. 90 numaradan 6 tanesi işaretlenir.

Bir ya da aniden çok kolon oynanabilir.

Tek kolon ücreti 3 TL’dir.

Sen Seç!

Sen seç, Online Çılgın Sayısal Loto’nun sizler amacıyla ilerlettiği bir seçenek. Kuponunu kendisi doldurmak istemeyenler amacıyla tasarlanan bu özellikle, kolon altındaki SEN SEÇ kutucuğu işaretlenir ve herhangi 6 numara ile talihli kupon oluşur.

Sistem Oyunu

Sistem oyunu; çoklu oyun kombinasyonları geliştirir. Oyun, bir kuponda 6’dan çok rakam seçilmesiyle oluşur. Oyuncular, altıdan çok rakam seçerek seçilen rakamlarla oluşturulabilecek bütün kombinasyonları ayrı kolonlar durumunda otomatik olarak üretirler..

Çılgın Sayısal Loto; www.millipiyangonline.com üzerinden, Milli Piyango uygulamasından ya da satış noktalarından oynanabilir. Hem dijitalde hem sokakta; sana en yakın yerdeyiz!

Haftada 3 gün kazanma şansın var! Çılgın Sayısal Loto haftada 3 gün: Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri çekilir. Her çekilişte küre amacıyladeki 90 numara amacıyladen 6 numara + 1 numara (Joker) çekilir. Joker sayısı; çekilen her bir rakam yine çekilişe dahil edilmeden çekilmektedir.

Oynadığın her kolon çekilişte çıkan numaralardan 6, 5+1 (Joker), 5, 4, 3 ya da 2 numara doğru ön görü edersen ikramiye kazanırsın. 6 bilen Çılgın Sayısal Loto büyük ikramiyesini kazanır! Aynı ikramiye kategorisinde aniden çok kazanan olması durumunda ise ikramiye havuzu kazananlar arasında eşit bölüşülür.

Çılgın Sayısal Loto Kurallar

Çılgın Sayısal Loto, 1’den 90’a kadar olan sayılar arasından 6 tanesini seçerek kolon oluşturmana dayalı bir oyun. Kolonlarında en az 2, en fazla ise 6 adet sayı bilirsen farklı miktarlarda ikramiye kazanabilirsin.

Çılgın Sayısal oynamak için, www.millipiyangonline.com veya Milli Piyango uygulamasından profil oluşturup online kupon doldurabilirsin. Ayrıca Milli Piyango satış bayilerinden Çılgın Sayısal Loto kuponunu oluşturarak, oyun oynayabilirsin.

Her çekilişte küre içerisindeki 90 numara içinden 6 numara + 1 numara (Joker) çekilir. 


Kazanma oranı ise oynadığın kolon ve bildiğin numara adedine göre değişir:

  • Birinci kategori olan “6 bilen”, kazanan kombinasyonun 6 numaranın tamamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır. 6 bilenler büyük ikramiyeyi kazanır.
  • İkinci kategori olan “5+1 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 numarasının doğru tahmin edildiği ve 6’ıncı numaranın “Joker” numarasına eşit olduğu kombinasyonlardır.
  • Üçüncü kategori olan “5 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 numarasının doğru tahmin edildiği ancak 6’ıncı numaranın “Joker” numarasından farklı olduğu kombinasyonlardır.
  • Dördüncü kategori olan “4 bilen”, kazanan kombinasyonun 4 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyondur.
  • Beşinci kategori olan “3 bilen”, kazanan kombinasyonun 3 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır.
  • Altıncı kategori olan “2 bilen”, kazanan kombinasyonun 2 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır. 

Kuponları kendin doldurabilir, önceden oynanmış hazır bilet satın alabilir veya “Sen Seç” ile terminalden rastgele rakam seçtirebilirsin.

Çılgın Sayısal Loto çekilişleri her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılır. Çılgın Sayısal Loto çekilişlerini Milli Piyango TV üzerinden canlı olarak izleyebilirsin.

Oynadığın her kolon sadece 3 TL’dir.

18 yaşından büyük olan herkes Çılgın Sayısal Loto oynayabilir. 

Sayısal Loto Oyun kurallarını daha detaylı inceleyebilmek için buraya tıkla!