Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı'da konuştu! İlk cümlesi bu oldu: Pazara kadar değil mezara kadar beraber olacağız

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde de rakibi Kıkıçdaroğlu'na 2 milyondan fazla oy fark atarak kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'daki konutundan seçim otobüsü üzerinden halka seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları..

İstanbul bir başka. Değerli dava arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu tamamlamış bulunmaktayız.

Teşkilatımızın tüm mesnuplarını, kadın ve gençlik kollarımızı, sandık müşahitlerimizi, gönüllü olarak seçimin sağlıklı şekilde yürümesini sağlayan herkesi tebrik ediyorum.

Kadınlarımızı tebrik ediyorum, gençlerimizi tebrik ediyorum ve AK Parti davasına gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum.

İnşallah sizlerin güvenine layık olacağız. 21 yıldır olduğu gibi layık olacağız. Pazara kadar değil mezara kadar beraber olacağız.

CHP'NİN VEKİL SAYISINA VURGU YAPTI

Şimdi bakın buradan Türkiye'ye bir hesap yapıyorum; 2018'de CHP'nin vekil sayısı 146, 2023'te CHP'nin vekil sayısı 196 çıkardı. Fakat malum toplamda yüzde 1 bile oya sahip olmayan malum partilere kiralık vekil verdi ne kadar 40 tane. Peki ne oldu şimdi 129'a düştü CHP.

Kaybettiği vekiller sebebiyle CHP bay bay bay Kemal'e hesabını soracaktır. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçimin de galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. "Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek" demiştik.

Bugün kazanan sadece Türkiye'dir. Demokrasimizden kalkınmamızdan hedeflerimizden taviz vermeden şimdi "Türkiye Yüzyılı"nın kapılarını beraberce açtık.

Allah'a hamd ediyorum sizin gibi yol arkadaşları bana nasip ettiği için Allah'a hamd ediyorum. Üsküdar'ı da İstanbul'u yerel seçimlerde kazanmaya hazır mıyız? Öyleyse durmak yok çok çalışacağız.

" 'DAVET EDİN HEMEN ŞİMDİ DE GELİRİZ' DİYORLAR"

Hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez. Az önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham kardeşim aradı, Özbekistan Cumhurbaşkanı kardeşim aradı, Libya Başbakanı aradı. Diyorlar ki davet edin hemen şimdi de geliriz.

"KİMSE TÜRKİYE'YE PARMAK SALLAYAMAZ"

Hiç kimse insanımızı sahip olduğu hak ve özgürlüklere el uzatamaz. Hiç kimse milletimize tepeden bakamaz, insanımıza hakaret edemez. Hiç kimse Türkiye'ye parmak sallayamaz. Hiçkimse milletimizin bir olma iri olma diri olma kardeş olma hep birlikte Türkiye olma azmini kıramaz.

1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN