Pendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yılında Pendik’te saygı, rahmet ve minnetle anıldı.

Pendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yılında Pendik’te saygı,  rahmet ve minnetle anıldı.  İlk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleşirken Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde anma programı gerçekleştirildi.

Pendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla AndıPendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla AndıPendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla AndıPendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Andı

Pendik Sahilindeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene, ilçe protokolü, öğrenciler, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaymakam İlhan Ünsal,  Garnizon Komutanı Tümamiral Ahmet Çakır ve Pendik Belediyesi Başkan Vekili Cevat Yaman tarafından anıta çelenk bırakıldı. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Pendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla AndıPendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla AndıPendik Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygıyla Andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. Öğrenciler okudukları duygu dolu şiirlerle Atatürk’ü anarken öğrencilerden oluşan koro da Kurtuluş Savaşı Dönemini yansıtan türküleri seslendirdi.  Ayrıca öğrencilerin yaptığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan resimler de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilendi.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡