Erdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi Büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın özel bir kanalın canlı yayınına telekonferansla bağlanıp çağrı yaptığı “okuryazarlık seferberliği”ne talep çığ gibi büyüyor. Şimdiden Pendik'te müracaat edenlerin sayısı 1500'ü geçti.

Erdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi Büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın özel bir kanalın canlı yayınına telekonferansla bağlanıp çağrı yaptığı “okuryazarlık seferberliği”ne talep çığ gibi büyüyor. İlk olarak Pendik halkı bu çağrıya kulak verdi, şimdiden müracaat edenlerin sayısı bin 500’ü geçti ve ilk ders zili çaldı.

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin organize ettiği “okuryazarlık seferberliği” açılış töreni gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın çağrısıyla tüm yurtta başlatılan okuma yazma seferberliğine katılım oldukça yüksek oldu. Pendik halkının yoğun talebiyle karşılaşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi 5 Mart olan başlangıç tarihini erkene aldı.

Erdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi Büyük

Velibaba Akşemseddin Kültür Merkezi'nde düzenlenen kursun açılışında konuşan Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, müracaat edenlerin yaşına değindi ve Ünsal: “Katılım sağlayanların çoğunluğunun belli bir yaşın üstünde olduğunu görüyorum. Aslında yaşlı kesim okuryazarlığa daha fazla ihtiyaç duyuyor. Çünkü hastanede, bankada veya devlet dairelerinde en basitinden telefonlarına gelen mesajları dahi kendilerinin okuyup cevaplamaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

ŞİMDİDEN BİN 500 MÜRACAAT YAPILDI

Programda söz alan Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, ilçede yaşayan vatandaşların büyük bir çoğunluğunun okuryazar olduğunu ancak yine de belli oranda hala okuryazar olmayan vatandaşların bulunduğunu söyleyen Yılmaz: “40 yaşın altında böyle bir sorun söz konusu değil; ancak 40 yaşın üstündekilerde sorun teşkil ediyor. 700 bin nüfuslu ilçemizde 10 bin vatandaşımızın okuryazarlığı yok. Bu göz önünde bulundurulduğunda ilçemizde şimdiden bin 500’ü aşkın müracaat yapılmış. Açıkçası bu kadar yoğun katılımı beklemiyorduk.” dedi.

Erdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi Büyük

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman da yaptığı konuşmada ülkenin okuryazarlık seviyesinin gelişiminden bahsederek “Cumhuriyet döneminde okuryazarlık yüzde 5’lerdeyken, bugün ülkemizin okuryazarlığının yüzde 95’lere çıktığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla ve halkımızın bu çağrıya kulak verip katılmasıyla bu oranın Allah’ın izniyle daha da yukarılara çıkacağına inanıyorum.” dedi. Açılış konuşmalarından sonra programa katılan öğrencilere kalem ve defter dağıtıldı. İlk ders ise Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal tarafından verildi.

Erdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi BüyükErdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi BüyükErdoğan'ın 'Okuma Yazma Seferberliği'ne Pendik'ten İlgi Büyük

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡