Ekrem Yıldırım AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

AK Parti siyasetinin önemli kişilerinden biri olan mütevazi kişiliği ile tanınan Pendik belediye meclis üyesi Ekrem Yıldırım, AK Parti İstanbul 1. Bölgeden milletvekili aday adaylığı müracaatın da bulundu.

Ekrem Yıldırım AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu

Pendik'in sevilen siyasetçilerinden biri olan mütevazi ve çalışkan kişiliği ile tanınan Pendik belediye meclis üyesi Ekrem Yıldırım AK Parti İstanbul il başkanlığına giderek 1. bölgeden milletvekili aday aylığında bulundu.

Pendik AK Parti siyasetinin önemli kişilerinden biri olan, bir dönem Pendik belediye meclis üyesi ve bir dönemde belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan, mütevazi ve çalışkan kişiliği ile herkesin taktirini toplayan Ekrem Yıldırım, Meclis üyeliğinden istifa ederek İstanbul 1. bölgeden aday adaylığı müracaatında bulundu.

ekrem8.jpeg

HEMEN ŞİMDİ DİYEREK MÜRACAATINI YAPTI

Ekrem yıldırım, istifa ettikten sonra evraklarıyla beraber AK Parti İstanbul il başkanlığına giderek müracaat dilekçesini vererek aday adayı olduğunu ilan etmiş oldu.

EKREM YILDIRIM KİMDİR?

1975 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt'ta tamamladı. 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Pendik Belediyesinde Kontrol Mühendisi olarak başladığım çalışma hayatımda sırasıyla Yapı Kontrol Şefliği, Fen İşleri Müdür Yardımcılığı ve Teknik Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdür Yardımcısı görevine atandı.
2007 yılında memuriyetten istifa ederek kendi şirketini kurdu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2015 yılı itibari ile Belediye İmar Komisyonu Başkanlığı görevi ve 2016 yılından itibaren Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde tekrar Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Şu an aktif olarak kendi şirketimde yönetici pozisyonunda çalışma hayatını sürdürmekte. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN