Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu! Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı: "Yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada adaylığına değinerek, "Benim adaylığım bir yıldır belli. Anayasa ortada, seçim kanını ortada." dedi. Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Erdoğan, "Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal" dedi.. Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliğine kapıyı kapatarak, "NATO'ya girmenize izin vermeyiz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Anayasa ve yasalarımızı demokrasimizi, hak ve özgürlükleri kalkınma mücadelemizi destekleyecek adımlarla çareyi başka yerlerde değil, hep burada aradık. Yeni yönetim sistemimizle, yasama, yürütme ve yargı arasındaki ilişkilerin tanımını belirtip, bu sürecin en sağlıklı şekilde yürüyecek sistemi zaten kurduk. Sistemi daha ileriye taşıyacak restorasyonu da yine Meclis'imizle birlikte yapmayı umut ediyoruz. Bu umudun gerisinde 20 yıllık emek ve kazanım vardır.

Bundan 20 yıl önce milletimize ne söz verdiyse Rabbim hepsini yerine getirebilmeyi nasip etti. 2023 hedeflerimizden, dünyada yaşanan onca krize rağmen asla vazgeçmedik, asla sapmadık, asla geri atmadık. Cumhuriyetimizin ilk asrını tamamlarken 2023 hedeflerimize de, önümüzde çıkartılan engellere rağmen büyük ölçüde ulaştık .Başka bir ülkenin başına gelse ya da ülkemizde başka döneme denk gelse çok büyük yıkımlara yol açacak nice badireyi milletimizin desteğiyle atlattık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu! Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı: Yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal

"BU MASANIN BİZİM HEDEFLERİMİZİ AŞACAK BİR BELGE ORTAYA KOYMASINA PEK DE İHMAL VERMİYORUZ"

AK Parti ülkemize ve milletimize işte bu özgüveni ve zafere yürüme azmini kazandırmıştır. Son 20 yılda ülkemizin demokrasi ve kalkınma yürüyüşü öyle hızlı oldu ki muhalefet bile gerisinde kaldı. Önceki gün 6 parti güya aylarca çalışıp hazırladıkları ortak politikalar metni yayınladı. Böyle bir metin hazırlanınca insan ister istemez bir beklentiye giriyor. Biz 20 yıldır gece gündüz çalışmaktan bazı şeyleri ihmal etmiş hatta bazı konularda hata yapmış olabiliriz. Karşımızda cumhurbaşkanı adayı beklemekten aciz bir masa olduğunu unutmuyoruz. Bu masanın bizim hedeflerimizi aşacak bir belge ortaya koymasına pek de ihmal vermiyoruz. Bir bakalım dedik ne yapmışlar diye keşke bakmaz olaydık. Bu partiye umut bağlayanlar arasına çok üzüldük.

Muhalefetin açıkladığı metnin başlıklarıyla ilgili değerlendirmeyi genel merkezimiz ve bakanlıklarımız yeri geldiğinde paylaşacaktır. Bunlar bırakın yeni projeler yormayı, ülkede ne yapılıp ne edildiğine bakmamışlar. Baksalar vaat ettiklerinin fazlasının da yapılmış, ya da yapılmakta olduğunu görürlerdir. Gözleri var görmüyor, ağzı var konuşmuyor. Çünkü kalpler tamamen mühürlenmiş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu! Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı: Yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal

"KAYYUMU KALDIRACAĞIZ, BELEDİYELERE ÖZERKLİK VERECEĞİZ DİYEREK MASA ALTI ORTAKLARI HDP'YE SELAM VERİYORLAR"

3-4 muhterise koltuk ayarlamak için yeni bakanlıklar icat etmeyi... Siyaset bilimi birinci sınıf öğrencilerine söyleseniz gülmekten katılacakları vaatleri ortaya yazmazlardı. Açıkladıkları metinde güya herkese selam veriyorlar. Kayyumu kaldıracağız, belediyelere özerklik vereceğiz diyerek masa altı ortakları HDP'ye selam veriyorlar. Genel Kurmay Başkanlığına ve MİT başkanlığına saldırarak bu kurumların baş ezdikleri tüm terör örgütlerine ve onları kullananlara selam veriyorlar. Akkuyu güç nükleer kamu özel projelerine dokunacağız diyerek ülkemizin güçlenmesini istemeyen batıya selam veriyorlar.

ALİ BABACAN'A TEPKİ

Hatta içlerinden bir tanesi; Batı bize aferin diyecek. Yazıklar olsun. Ya sen Batı'nın aferin demesine bu kadar muhtaç mıydın? Düştükleri hale bak. Ülkemizin pek çok konuda egemenlik haklarından vazgeçmesine bağlanan F-35 projesine geri döneceğiz diyerek bilinçli ve sistematik Türkiye düşmanlığı yapanlara selam veriyorlar. Ege'deki haklarımızdan vazgeçeceğiz diyerek Yunanistan'a selam veriyorlar. Bir tek kazanımları ve hayalleri ile milletimizin kendisine selam vermemişler.

Tamam cumhurbaşkanı adayını belirlemekte tembellik ediyorsunuz onu anladık ta bari vaatlerinizi oluştururken azıcık ders çalışsaydınız. Siz dün benim yanımda değil miydiniz? Benim yanımdayken Merkez Bankası'nın Ziraat Bankası’nın İstanbul'a gidişini konuşmadık mı? O gün ne iş yapıyordunuz. Herhalde bunlar uykudaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu! Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı: Yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal

Önümüzdeki 5 yılda %5 büyüme vaadinde bulunuyorlar. Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon istihdam sözü veriyorlar. Her tarafı tel tel dökülen programla milletin karşısına çıkıyorlar. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor.

Benim adaylığım bir yıldır belli. Anayasa ortada, seçim kanını ortada. Geçen haftaya kadar neden benim aday olamayacağım aklınıza gelmedi?

"BUNDAN SONRA KULLANACAĞI YENİ SLOGANINI DA VEREYİM: BAY BAY KEMAL"

Muhalefetin en üst düzeyin temsilcisi Kılıçdaroğlu'nun idrağını gösteren şu örnek bile kara mizah içinde yaşadığımızın göstergesidir. Adaylığını zor yetiştirecek. Milletin her işi gibi muhalefetin sloganını bulmak da bize kaldı. Madem Bay Kemal bu ifadeyi çok sevdi. Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal. Telifini de istemeyiz, bizden yana helali hoş olsun.

Siz dalga geçilecek iş yaparsanız elbette biz de dalgamızı geçeriz. Milletin gülmeye de ihtiyacı var. Hiçbir işe yaramıyorsunuz bari o işe yarayın. Eğer siz kulak verilecek iş yaparsanız biz de size o nazarla bakarız. Esasen yaptığı siyaset değil alenen asistliktir.

"HAYATINI ÇALDIKLARI MERHUM MENDERES'İN BUGÜN DE SLOGANINI ÇALARAK GENEL MERKEZİNE ASMIŞLAR"

Bunların tarihleri hep benzer işlerle dolu oldukları için bugün yaptıklarına şaşırmamak lazım. Dün hayallerini ve hayatını çaldıkları merhum Menderes'in bugün de sloganını çalarak genel merkezine asmışlar.

Bizim adaylığımız bir yıldır belli. Anayasa, seçim kanunu ortada. Geçen haftaya kadar aklınıza gelmedi mi? Milletimiz 14 Mayıs'ta bu utanmazlık siyasetine "yeter" diyecektir. Biz sözü de kararı da milletimize bırakarak 14 Mayıs için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. 2020 yılbaşından bu yana devlet ziyareti dışında tam 49 il ziyareti yaptık. Ziyaret ettiğimiz illerde vatandaşlarımızla buluştuk, sohbet ettik. Hayatın her alanında tüm gücümüzle desteklediğimiz kadınlarımızla, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizle doyumsuz sohbetler yaptık.

Bay Kemal sen SSK'nın genel müdürlüğünü yapmışsın, seni oradan tanır, ne hale getirdiğini biliriz. Onlar varsın 6'lı masada devam etsinler bizler meydanlarda devam ediyoruz. Nasip olursa bu hafta da Aydın'dayız.

Açıkladıkları programı ülkenin meselelerini çözmek için değil, Batı'lı efendilerinden aferin almak için açıkladıklarından çekinmiyorlar. Hükümete geldiğimizde vesayet güçlerinin bize dayattığı, Gezi olaylarında önümüze konan şartların, kendilerini siyasi ve hukuki mecralarda engellemek için ne varsa hepsi de bu metinde mevcuttur.

"BAY KEMAL, HİÇ ÜZÜLME, ÇANKAYA KÖŞKÜ BİZİM ŞAHSİ MALIMIZ DEĞİL"

Bay Kemal, hiç üzülme. Bu akşam TRT yayınını Çankaya Köşkü'nde yapacağım. Çankaya Köşkü bizim şahsi malımız değil. Tamamıyla milletin malıdır. Aynı şekilde Külliye’de milletin malıdır. Bunlar seni neden bu kadar rahatsız etti? Dünya liderleri Türkiye'ye geldiği zaman iftihar ettiler. Adını doğru koymak lazım. Bunlar ülkenin yönetimine değil, milletin kazanımına talipler.

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA TEKLİFİ

Sadece bize oy verenlerin değil, vatandaşlarımızın tamamının hak ve özgürlük alanlarını genişletmeye çalıştık. Kadınlarımızın hak ettikleri yeri almaları için özel önem verdik. Biz özgürlükleri savunurken CHP ve şühedası mahkeme mahkeme dolaştılar. Ellerine geçirdikleri tüm fırsatları, başörtüsü kadınlarımızın hakları gasp etmek için kullandılar. Bay Kemal sosyal medyadan yayınladığı video ile eski yaraları tekrar kanattı. Bu çıkışın gerisindeki amacın kadınlarımıza hak vermek olmadıklarını, Meclis'e getirdikleri yasa teklifi ile bir kez daha gördük. Biz de kalıcı çözüme kavuşturmak için süratle harekete geçtik. Ülkemizin geçmişten bugüne yaşadığı acıların bir kez daha tekerrür etmemesi için kendi teklifimizi hazırladık. Şimdi 6'lı masaya soruyorum: Biz kutsal saydığımız aile kurumunu anayasa teklifi altında Parlamentoya sunduk. Ve aile kurumunu kutsiyeti içerisinde parlamentoya getirirken.

"LGBT'Yİ KİMLER SAVUNUYOR, SAVUNMUYOR BUNU DA SÖYLEYİN"

Ey 6'lı masanın içinde olanlar açıkça LGBT'yi kimler savunuyor, savunmuyor. Bunu da söyleyin. Bizim LGBT ile alakamız yok, çünkü biz aileyi savunuyoruz. Ve bizim ailelerimiz tarihinden bugüne o kutsiyeti içerisinde gelmiş, inşallah bugünlere ve yarınlara yürüyecek. Hiçbir ayrım yapmadan Meclis'te grubu bulunan partilere bu sürece davet ettik. Komisyon görüşmelerinde Anayasa değişikliğini sulandırmaya çalıştılar. Yakın bir zamanda inşallah anayasa değişikliği teklifimizin genel kurul görüşmeleri başlayacak. Sosyal medyadan hak ve özgürlük nutuğu çekenlerin ne kadar samimi olduğunu tekrar göreceğiz.

"EĞER MİLLETVEKİLİ OLDUYSAN BURADA GÖREVİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRECEKSİN"

Grubumuzun maalesef genel kurulda toplantıda katılımlara katılımın az olduğunu öğrendim. Bu millet kendi kasasından maaşı veriyor. Bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Genel Kurul'da benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa ki dün böyle oldu bu millet hakkını helal etmez. Eğer kim gelmezse ben de hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili olduysan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Ve aldığınız maaşlar haramdır.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ

İsveç boşuna uğraşma. Sen benim Kur'an-'ımın yakılmasına ve senin koruma görevlilerinle buna müsaade ettiğiniz sürece NATO'ya girmenize izin vermeyiz. Finlandiya'nın NATO'ya girme konusunda bakışımız olumludur, İsveç'e değildir.

1
2
1
1
1
3
2
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
Son Haberler
CHP Tuzla’da DEM depremi: Özdemir’in adaylığı iptal olabilir
CHP Tuzla’da DEM depremi: Özdemir’in adaylığı iptal olabilir
İslam Memiş altın için tarih verdi! İşte altının düşeceği tarih
İslam Memiş altın için tarih verdi! İşte altının düşeceği tarih
Tek bir şartla destek var! Anında 15 bin lira para verilecek
Tek bir şartla destek var! Anında 15 bin lira para verilecek
Mahfi Eğilmez’den endişe veren açıklama: “Bu enflasyon kalıcı olarak düşmez”…
Mahfi Eğilmez’den endişe veren açıklama: “Bu enflasyon kalıcı olarak düşmez”…
Çok Okunanlar
CHP Tuzla’da DEM depremi: Özdemir’in adaylığı iptal olabilir
CHP Tuzla’da DEM depremi: Özdemir’in adaylığı iptal olabilir
Tek bir şartla destek var! Anında 15 bin lira para verilecek
Tek bir şartla destek var! Anında 15 bin lira para verilecek
İslam Memiş altın için tarih verdi! İşte altının düşeceği tarih
İslam Memiş altın için tarih verdi! İşte altının düşeceği tarih
Mahfi Eğilmez’den endişe veren açıklama: “Bu enflasyon kalıcı olarak düşmez”…
Mahfi Eğilmez’den endişe veren açıklama: “Bu enflasyon kalıcı olarak düşmez”…
Yorumlananlar
Akaryakıta zam değil, indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geldi mi?
Akaryakıta zam değil, indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geldi mi?
Bayram ikramiyesi bekleyene müjde! 2.250 Lira ödeme alacaklar
Bayram ikramiyesi bekleyene müjde! 2.250 Lira ödeme alacaklar
Çok dikkat çeken anket! Hangisi daha başarılı Özgür Özel mi, Kılıçdaroğlu mu? Kimse sonuçlarda bu kadar fark beklemiyordu
Çok dikkat çeken anket! Hangisi daha başarılı Özgür Özel mi, Kılıçdaroğlu mu? Kimse sonuçlarda bu kadar fark beklemiyordu
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu önde? İşte Son seçimleri bilen araştırma şirketleri dahil 9 anket firmasının sonucu
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu önde? İşte Son seçimleri bilen araştırma şirketleri dahil 9 anket firmasının sonucu