Zevalî Saat ne demek, TDK'ya göre Zevalî Saat kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Zevalî Saat kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Zevalî Saat ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Zevalî Saat nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Zevalî Saat kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Zevalî Saat ne demek, TDK'ya göre Zevalî Saat kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Zevalî saat ne demek? Zevalî saat TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi zevalî saat kelimesi. Peki zevalî saat ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre zevalî saat nedir, zevalî saat kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

ZEVALÎ SAAT NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Zevalî saat kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre zevalî saat kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Öğle vakti 12.00'yi başlangıç olarak alan saat

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN