Kubilay Öztürk

Kubilay Öztürk

YAZILACAK BİR KAÇ ADAM / 2

Kısa bir süre önce geride bıraktığımız 2024 yerel seçimleri ile İstanbul'da bir çok ilçe siyaseten el değiştirdi. Yıllardır AK Parti yönetiminde olan bu ilçeler, çeşitli sebeplerden dolayı Cumhuriyet Halk Partili adaylar tarafından kazanıldı. Tarihi olarak sonuçları üzerinde çok kafa yorulacak olan bu el değiştirme olayında hemen herkesin bildiği bir gerçek var ki, bu seçimler yerel seçim havasında yaşanan seçimler olsaydı bu belediyeler el değiştirmezdi. Çünkü el değiştiren belediyelerin hemen hemen hiç birinde hizmet problemi söz konusu değildi. Ne var ki, başta ekonomik nedenler olmak üzere türlü nedenler hizmet noktasında oldukça iyi olan belediyeleri dahi siyaseten değiştirdiler. Ama sandığa gitmeyen AK Parti seçmeni, ama üstü kapalı fakat gayet açık bir şekilde cerayan eden CHP - DEM ittifakı bu sonucu doğurdu ve AK Parti kurulduğu günden beri siyaseten en büyük yenilgisini alarak ilk defa ikinci parti durumuna düştü.

Bu gerçeği dile getirdikten sonra konuya güzel ilçemiz Pendik yönünden baktığımızda çok büyük bir oy farkıyla olmasa da seçmen mevcut başkan Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin'e yeniden başkanlık koltuğunu hediye ederek, "Biz senden memnunuz, görevine devam et!" demiş oldu. İşte tam da bu noktada dile getirilmesi gereken bir hakikat var ki, bunu ifade etmediğimizde hakikate ihanet etmiş oluruz. O da şu: 34 yıllık bu ilçede gazetecilik yapan bir vatan evladı olarak ilk defa Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Yönetiminin bu denli aktif çalıştığına şahitlik etmiş oldum. Daha önce de çok iyi çalıştıkları olmuştu ama bu seçim bir başkaydı. Ülkü ocakları kökenli genç ilçe başkanı Kerim Kaya ve tespit ettiği meclis üyesi adayları canla başla çalışarak Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Cin'in başkanlık yarışında ipi göğüslemesine yardımcı oldular.

Evet Kerim Kaya MHP Pendik İlçe Başkanı olarak, gerek AK Parti Pendik ilçe başkanlığı gerekse Pendik Belediye Başkanlığı ile uyumlu çalışmasının sonucunda Pendik Belediye Başkanlığı Cumhur İttifakı'nın emin ellerinde yoluna devam ediyor. Tebrikler Kerim kardeşim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN