Şarkıcı Nez'e takıntılı hayranından kanlı gelinlik!

Şarkıcı Nez, gittiği her yere peşinden gelip ölüm tehditli mesajlar atan erkekten şikayetçi oldu. Kimliği tespit edilen şahsın 42 yaşında ve adının Oğuz B. olduğu öğrenildi. Ünlü şarkıcıyı takıntılı hale getiren Oğuz B. hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şarkıcı Nez'e takıntılı hayranından kanlı gelinlik!

Geçtiğimiz yıl Beyoğlu'nda bir mekanda sahne alan Şarkıcı Nez, bir erkeğin sistematik olarak tacizine maruz kalmaya başladı. Her gece aynı masaya oturan Oğuz B. adlı şahıs,  Nez'e bakarak elini boğazına götürdükten sonra kesme işareti yaparak tehditkar hareketlerde bulundu. Ardından Nez'in isteği üzerine şahsın mekana girişi engellendi ancak şahıs daha çok öfkelendi. İddiaya göre bu kez de Nez'e sosyal medya üzerinden farklı hesaplardan mesajlar gelmeye başladı.

VİDEOLU MESAJLARLA ÖLÜM TEHDİTLERİ

Kendisine gelen ölüm videoları sonrası mesajı gönderen kullanıcıları engellese de izlendikten sonra silinen video görüntülü mesajlar her seferinde başka bir hesaptan gelmeye devam etti.

Şarkıcı Nez,'e takıntılı hayranından ölüm mesajları: Ya benim olacaksın ya da öleceksin

AYNI ÖLÜM HAREKETİ

Kendisine gelen bir videoda, üzeri kanlı bir gelinliğin bulunduğu bir odada, mekandaki şahsın yaptığı hareket yapılıyordu. Tedirginliğe kapılan şarkıcıya, 'Bu gelinlik senin. Ya benim olacaksın ya da öleceksin. Seçimi yap' şeklinde mesajlar gelmeye başladı.

Şarkıcı Nez,'e takıntılı hayranından ölüm mesajları: Ya benim olacaksın ya da öleceksin

'O MEKANA GİTMEDİM'

Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Nez'in ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kimliği tespit edilen şahsın, 42 yaşındaki Oğuz B. olduğu tespit edildi. İfadesi alınan Oğuz B., video gönderilen kullanıcı hesabının kendisine ait olmadığını, Nez'in sahne aldığı mekana hiç gitmediğini ifade etti. Genç adamın ifadesi sonrası, Oğuz B.'nin çalışanlar tarafından çekilen video kayıt görüntüleri dosyaya delil olarak sunuldu.

Şarkıcı Nez,'e takıntılı hayranından ölüm mesajları: Ya benim olacaksın ya da öleceksin

TEHDİT VE CİNSEL TACİZ SUÇU

Savcılık, suçtan kurtulmaya yönelik ifade veren Oğuz B. hakkında iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianamede, Oğuz B.'nin hiç gitmediğini iddia ettiği mekanda görüntülerinin bulunması nedeniyle suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği ileri sürülerek, tehdit ve cinsel taciz suçlarından dava açıldı. 5 yıla kadar hapsi istenen Oğuz B., Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡