Metin Tokat kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Metin Tokat hangi takımı tutuyor, MHK üyeliğinden istifa mı etti?

Türkiye Futbol Federasyonu, Metin Tokat ile ilgili açıklama yapıldı. Peki, Metin Tokat kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Metin Tokat hangi takımı tutuyor, MHK üyeliğinden istifa mı etti? İşte detaylar...

Metin Tokat kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Metin Tokat hangi takımı tutuyor, MHK üyeliğinden istifa mı etti?

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Metin Tokat ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Yapılan açıklama sonrası Metin Tokat kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Metin Tokat hangi takımı tutuyor, MHK üyeliğinden istifa mı etti? sorularının  yanıtı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

METİN TOKAT KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Tokat, 27 Mayıs 1960 tarihinde Batman'da dünyaya geldi. Siirt kökenli bir ailenin çocuğu olarak Batman'da doğan Metin'in babası eski hakem Talat Tokat'tır. 1980 yılından 2006 yılına kadar 26 sene hakemlik yapmıştır. Hakemlik kariyeri boyunca 305 maç yönetmiştir.

26 yıllık hakemlik kariyerine 1980 yılında başladı ve 2006 yılında ssonlandırdıç FİFA kokartlı hakemlerdendir. 19 Aralık 2014 tarihinde Yusus Namoğlu başkanlığında yapılan toplantısa Futbol Federasyonu Başkanlığı Merkez Hakem KuruluBaşkanvekili olarak görevlendirildi.

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin Genel Başkanlığı görevini de yapmıştır. Milliyet gazetesinde Yorumcu olarak köşe yazıları yazıyor. Tokat, Arhavi'li Nuray hanımla evli olup bir çocuk babasıdır.

Merkez Hakem Kurulu'nda yeni üyeler ve yeni başkan belirlendi. Eski hakem Serdar Tatlı'nın başkanlığındaki yeni kurulun başkan vekili Metin Tokat oldu.

Metin Tokat kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Metin Tokat hangi takımı tutuyor, TFF'de görevi ne?

METİN TOKAT HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

Metin Tokat'ın hangi takımı tuttuğu konusunda birçok spekülasyon dolaşmasına rağmen bu konu netlik kazanmış değil. 

METİN TOKAT MHK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA MI ETTİ?

Türkiye Futbol Federasyonu, Metin Tokat'ın Merkez Hakem Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Bu gelişme sonrası Metin Tokat'ın yerine Ferhat Gündoğdu'yu kurul üyesi olarak atandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulunda Metin Tokat'ın istifası üzerine yeni atamada bulundu. Buna göre Ferhat Gündoğdu, Merkez Hakem Kurulu üyesi olarak atandı."

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡