Langust ne demek, TDK'ya göre Langust kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Langust kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Langust ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Langust nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Langust kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Langust ne demek, TDK'ya göre Langust kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Langust ne demek? Langust TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi langust kelimesi. Peki langust ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre langust nedir, langust kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

LANGUST NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Langust kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Langust kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre langust kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Kabuklulardan, makasları olmaması, duyargalarının daha uzun ve güçlü olmasıyla ıstakozdan ayrılan, eti için avlanan bir deniz hayvanı (Palinurus vulgaris)

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN