Hamas'ın serbest bıraktığı rehine konuştu: Çok arkadaş canlısıydılar

İzzeddin Kassam Tugayları'nın serbest bıraktığı iki rehineden Yocheved Lifshitz yaşadıklarını anlattı. Gazze metroları olarak adlandırılan tüneller için cehenneme girmek gibiydi benzetmesi yapan Lifshitz, "Her birimizi izleyen bir gardiyanı vardı. Tüm ihtiyaçlarla ilgilendiler. Her türlü şeyden bahsettiler, çok arkadaş canlısıydılar" dedi.

Hamas'ın serbest bıraktığı rehine konuştu: Çok arkadaş canlısıydılar

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mısır ve Katar'ın arabuluculuğunda, daha önce esir alınan Nurit Yitzhak ve Yocheved Lifshitz serbest bırakıldı. Söz konusu kişilerin daha önce bırakmak istediklerini vurgulayan Kassam Tugayları, İsrail'i "kendi esirlerine önem vermemekle" suçladı.

Kassam Tugayları, esirlerin serbest bırakılması için İsrail'e koyduğu şartları Tel Aviv'in ihlal etmesine rağmen, "insani ve sağlık gerekçeleriyle iki sivili tek taraflı serbest bıraktıklarını" belirtti.

İsrail Dışişleri Bakanı Sözcüsü Yossi Zilberman ise bu konuda henüz yorum yapmayacaklarını, İsrailli sivillerin sağ biçimde geri döndüğünden emin olduktan sonra, Başbakanlık himayesindeki "esirler ve kayıp kişiler dosyası" sorumlusunun konuyla ilgili açıklamayı yapacağını ifade etti.

"Rehineleri adeta bir "örümcek ağının" içine götürdüler"

Hamas'ın serbest bıraktığı rehine Lifshitz ilk kez konuştu ve Hamas'ın tünelleri ile ilgili bilgi verdi. Lifshitz şu ifadeleri kullandı:

Rehineleri adeta bir "örümcek ağının" içine götürdüler. Zemin ıslaktı. Birkaç kilometre yürüdük.

Cehenneme girmek gibiydi. Her birimizi izleyen bir gardiyanı vardı. Tüm ihtiyaçlarla ilgilendiler. Her türlü şeyden bahsettiler, çok arkadaş canlısıydılar.

Bize pide, sert peynir, az yağlı krem peynir ve salatalık verdiler, bütün gün yiyeceğimiz bunlardı.

Hamas haftalar önce ateş balonları gönderip, tarlalarımızı yakarak bir uyarı göndermişti ama IDF bunu ciddiye almadı.

kaynak: internethaber

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN