Kubilay Öztürk

Kubilay Öztürk

Sır Çözüldü!

Gazetecilik sahamız her ne kadar yerel olsa da konu memleket meseleleri olunca insan yazmadan edemiyor.

Evet bizim de konumuz hemen herkesi aylardır meşgul eden Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı meselesi. Hamdolsun ki seçime girmeden çözüldü. En azından memleketin çok daha değerli meselelerine zihin yorabiliriz.

Seçmen için aylardır "Ya şundadır ya bunda" kıvamında işlenen bu konuda nihayet herkesin bildiği sır çözüldü ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in her türlü defansına rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mİllet İttifakı'nın resmen ilan edilen Cumhurbaşkanı Adayı oldu.

Şimdi önümüzde yaklaşık atmış günlük sıkı bir yarış süreci var. Bizim gönlümüzde yatanı tanıyanlar bilir, gazeteci olarak da seçmen olarak da durmak yok yola devam diyenlerdeniz. Bu sözümüzün gerçekleşmesi için de sadece bir kenarda dua etmekle kalmaz, neye inanıyorsak yıllardır o inancımız doğrultusunda gerek yazarak, gerek konuşarak hareket ederiz.

Şurası da muhakkak ki mücadelemiz seçim sandıkları açılıncaya kadardır. Gerisi Allah'ın takdiridir, memleketimiz için hayırlı olsun der, işimize gücümüze bakarız.

Önümüze konulacak bu sandıktan Kemal Kılıçdaroğlu çıkarmı bilmem ama şunu biliyorum ki, çıksa da çıkmasa da Türkiye Cumhuriyeti Devleti var gücüyle yoluna devam edecektir.
Şuna inanıyorum ki, sandığın sonucu ne olursa olsun, zaman yine bu milletin sahne alacağı zamandır...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN