İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Meral Akşener masadan neden kalktı, neden geri döndü?

Millet ittifakı olarak bilinen 6 Partiden oluşan 6’lı masa Türk siyasetinin gündeminde çıkan anlaşmazlıklar, tartışmalar ve krizleriyle tartışılmaya devam ediyor. Bir yıldan fazladır bir araya gelip anlaşmaya çalışmaları ancak her toplantı sonrası yapılan kafa karıştırıcı muğlak açıklamalarda seçmenin kafasında “ Acaba anlaşamayacaklar mı?” Sorusunu getirdi .

Seçmenin her defasında ortak cumhurbaşkanı adayı çıkarabilecekler mi, bu cumhurbaşkanı adayı kim olacak? sorularının cevaplarını hep aradı durdular. Bu sorularla hep karşı karşıya kalan 6lı masadaki partilerin temsilcileri “O iş kolay orda hiç sorun olmayacak bütün partilerin ortak mutabakatıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirleyeceğiz” açıklamalarında bulundular. Ancak hiç de öyle kolay olmadı 2 Mart’ta ki aday belirleme toplantısında adeta kıyamet koptu, yer yerinden oynadı dedikleri gibi hiç kolay olmadı. Akşener, diğer beş Partilerin adayımız Kılıçdaroğlu’dur çıkışına karşı çıkarak, masayı devirerek terk etti.

Akşener’in bu çıkışı umutlarını altılı masaya bağlayan çevreleri şok etti, umutsuzluğa itti. Aynı çevreler Akşener, masaya tekrar döner mi diye umut ederken Akşener’in masayı ve masadaki diğer siyasi liderleri yerden yere vuran ve masaya geri dönmeyeceğini açıklaması masaya bel bağlayanların bütün umutlarını kaybetmesine neden olmuştu. Ama yine de bir umut diyerek 6 Mart’ta yapılacak son aday belirleme toplantısına katılır mı diye beklemeye başladılar.

Herkes altılı masa dağıldı derken, yaşanan gelişmeler sonrası Meral Akşener’in toplantıya katılacağı duyuruldu. Toplantıya katılan Akşener'in bir önceki toplantıda adaylığına karşı çıktığı Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabül ederek daha kötü bir metine imza atarak itiraz ettiği bir çok şeyi kabül etmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Şimdi seçmen şu soruların cevabını arıyor! Meral Akşener, masadan neden kalktı, neden masaya geri döndü? Daha önce Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak “Biz kazanacak aday istiyoruz, Kılıçdaroğlu kazanacak aday değildir”diyerek adaylığına itiraz edip toplantıyı terk edip çıktıktan sonra, 6 Mart’taki toplantıya katılarak daha kötü şartlarda Kılıçdaroğlu’nun adaylığını neden kabül etti? Yoksa Yaşar Okuyan’ın Akşener için “Elimde dosyası var masadan kalkamaz”açıklaması doğrumuydu? Ve ya sosyal medyada dolaşan Akşener'i masaya birileri tehdit ederek zorlamı oturttu.

Şimdi seçmenin bu olan biten ve yapılan yorumlara kafası karışmış tüm soruları bir araya getirerek Meral Akşener, Bir yıl boyunca oturduğu masayı kumar masası, küçük hesaplar masası, noter masası diyerek önce devirip sonra tekrar bu masaya neden oturdu veya oturtuldu? tüm bu soruların cevabını arıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN