Selahattin Demirtaş'tan açıklamalar! HDP'nin cumhurbaşkanı adayı için konuştu, Meral Akşener'e çağrı yaptı!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e diyalog çağrısı yaparken HDP'nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda konuştu.

Selahattin Demirtaş'tan açıklamalar! HDP'nin cumhurbaşkanı adayı için konuştu, Meral Akşener'e çağrı yaptı!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, T24'ten Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtladı. Selahattin Demirtaş, bir siyasetçi olarak herkesi dinlemeye açık olduğunu ifade ederek altılı masanın aktörlerinden olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrı yaptı. Demirtaş, gazeteci İsmail Saymaz'ın HDP'nin cumhurbaşkanı adayının Gültan Kışanak olabileceğine yönelik haberi hakkında değerlendirmede bulundu.

37347.Selahattin Demirtaş'tan açıklamalar! HDP'nin cumhurbaşkanı adayı için konuştu, Meral Akşener'e çağrı yaptı!

Sabuncu'nun ,"Aynı tweet dizisinde “Kimsenin kimseyi dışlama lüksü yoktur” da dediniz. Muhalefetin, özellikle de İyi Parti’nin HDP’yi dışladığını düşünüyor musunuz? 2020 yılında gazeteci Ruşen Çakır’a verdiğiniz bir söyleşide Meral Akşener’e yaptığınız bir çağrı vardı. Eşiniz Başak Hanım ile birlikte bir kahvaltıya gitmek, kendisiyle konuşabilmek. Seçimlere giderken yeniden böyle bir çağrıyı yapmayı düşünür müsünüz?" sorusuna yanıt veren Selahattin Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

"Ben halka borçlu bir siyasetçi olarak halkın yaşadığı ağır sorunların çözümüne katkı sunacak her diyaloğun içinde olurum. Benim bu konuda kısıtlarım, komplekslerim yok. Kendime güvenirim ve herkesle her konuyu oturup tartışabilir, herkesle görüş alışverişinde bulunabilirim. Başka türlü, bu yıkımdan nasıl çıkılır ki?

Selahattin Demirtaş'tan açıklamalar! HDP'nin cumhurbaşkanı adayı için konuştu, Meral Akşener'e çağrı yaptı!

Yaşanan tüm acılara, bize yapılan bunca zulme rağmen halkın içinde bulunduğu felaketten çıkışa katkı verebileceğine inansam Erdoğan ve Bahçeli ile de görüşürüm, konuşurum, tartışırım. Onları dinlerim, kendi görüşlerimi de onlara anlatırım.

Dolayısıyla şunu büyük bir özgüvenle belirtmek isterim ki, biz düşüncelerimize ve çözüm projelerimize güveniyoruz, herkesi dinlemeye de sonuna kadar açığız. Buna Akşener de Altılı Masanın tüm aktörleri de dahildir.

Konuşmak, aynılaşmak değildir. Birbirini anlamaya, çözümlerde buluşmaya çalışmaktır. Ancak Türkiye’de birbiriyle oturup konuşmayı bile düşmanlaştırmaya, buradan kutuplaşma çıkarmaya çalışan utanç verici, saldırgan bir zihniyet var. Bu zehirli dile, yanlış politikalara teslim olmadan, diyaloğa açık olmak en doğrusudur diye düşünüyorum."

GÜLTAN KIŞANAK'IN ADAYLIĞI

Gültan Kışanak'ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda değerlendirme yapan Demirtaş, HDP'de çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, "Belki de HDP’nin aday çıkarmasına gerek kalmayacak, çıkarsa bile uzlaşma sağlanması halinde geri çekmeyi tartışacak; henüz son karar verilmiş değil. Ben şahsen değerli Gültan Kışanak’ın adaylığından gurur duyarım, kendisini tüm kalbimle, gücümle ve inanarak desteklerim. Tabii bu benim kişisel görüşümdür, özellikle altını çizmek isterim" diye konuştu.

Selahattin Demirtaş'tan açıklamalar! HDP'nin cumhurbaşkanı adayı için konuştu, Meral Akşener'e çağrı yaptı!

İlgili Haberler
3
1
3
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN