PESİAD'ın Geleneksel İftarı Bu yıl Binali Yıldırım Katılımı İle Gerçekleşti

Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (PESİAD) bu yılki geleneksel iftarı, 9 Mayıs Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımıyla Bahçe cafe’de gerçekleşti.

PESİAD'ın Geleneksel İftarı Bu yıl Binali Yıldırım Katılımı İle Gerçekleşti

PESİAD’ın iftar programına;  Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil, MHP Pendik İlçe Başkanı Yüksel Cebe bazı kamu kurumu müdürleri ve çok sayıda sivil toplum örgütleri katılım sağladı.

İftardan önce bir konuşma gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, derneğin 2005 yılında kurulduğunu kendisinin derneğin kurucu yönetim kurulu başkanı olduğunu ve halen resmiyette görevinin devam ettiğini belirterek şöyle konuştu; Bugün onur konuğu misafirmiz olarak değerli  başbakanımız, ulaştırma bakanımız, meclis başkanımız şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Binalı Yıldırım bey aramızda. Buranın açılışını beraber gerçekleştirmiştik. Bizde böyle bir anısı var. İnşallah 23 Haziran’da da İstanbul büyükşehir belediye başkanı olarak kendisini Pendik’te ağırlamak istiyoruz. İnşallah bu desteği bizden esirgemezsiniz.” dedi.

"HALKIN VİCDANINI RAHATLAN BİR KARAR"

Konuşmasını 31 Mart seçimleriyle ile ilgi sürdüren Ahmet Cin, Tabi ülkemizde seçimlerle alakalı bir süreç yaşandı. Bu sürecin sonunda YSK, İstanbul seçimlerinin yenilenmesiyle ilgili bir karar verdi. Biz bu kararın halkın vicdanını rahatlan bir karar olarak değerlendiriyoruz. Bu kararında 23 Haziran’da resmileşmek suretiyle büyükşehir belediye başkan adayımızı, İBB Başkanı olarak, büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. “Dedi.

Haber: Yusuf Saray

Daha sonra  iftar yemeğine katılan Binali Yıldırım, seçimlerin iptaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım PESİAD'ın iftar yemeğinde yaptığı konuşması için aşağıdaki bağlantıya tıklayın;

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡