Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

Ünlü oyuncu ve komedyen Ata Demirer'in hayatı hayranları tarafından sık sık araştırılıyor. Peki Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı? Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

Kanal D'nin sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında yer alan başarılı oyuncu Ata Demirer, ekranlarda görünmesinin ardından izleyici tarafından merak konusu oldu. Peki Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı? İşte ayrıntılar...

Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

ATA DEMİRER KİMDİR? NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Ali Ata Demirer, 6 Temmuz 1972'de Bursa'da Orhan Demirer ve Ayten Kaçar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfetti. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu. Okul hayatından başarılı olamayan Demirer, ağabeyinin yardımıyla gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasıyla İstanbul'a taşındı.

Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde 1995 yılında stand up gösterilerine bain Grubunun "Turkish Kovboylar" adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Asos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda "Komik Para" adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu "Ege Kumpanya" adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı.

Bu dönem Uğur Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. Leman Kültür'e oyununun kaydını götürdü ve çok beğenilmesi üzerine 1998 yılının Şubat ayında "Tek Kişilik Dev Kadro" adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı.

Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

Bu oyunu yaklaşık 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. "Korsan TV" adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Demirer, daha sonra Vizotele Tuuba, Neredesin Firuze gibi projelerde yer aldı. "Kısık Ateşte 15 Dakika" filmi ile ilk başrolünü aldı. Birçok televizyon dizisinde yer aldı ancak onun yurt çapında tanınması ve sevilmesi "Avrupa Yakası" adlı dizide 3 sezon boyunca canlandırdığı "Volkan" karakteri ile oldu.

İki adet müzik albümü de olan Ata Demirer, daha sonra "Hacıyatmaz" adlı televizyon programına başladı. Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen "Osmanlı Cumhuriyeti" adlı filmde Osmanlı padişahını canlandırdı. İzlenme rekorları kıran 'Eyyvah Eyvah' serisinden sonra, merakla beklenen yeni filmi 2012 yılında Berlin Kaplanı'yla izleyicilerinin karşısına çıktı. 2014 yılında 'Eyyvah Eyvah' filminin üçüncüsünü çekti.

Ata Demirer kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi film ve dizilerde rol aldı?

EVLİ Mİ?

Ünlü oyuncu Ata Demirer, 22 Nisan 2012 tarihinde meslektaşı Özge Borak ile dünyaevine girdi. Ancak çiftin evliliği pek uzun soluklu sürmedi ve 13 Kasım 2014 tarihinde yollarını ayırdılar.

ÖZGE BORAK KİMDİR?

Özge Borak'ın annesi, balerin Buket Borak'tır. Kardeşi Selim Borak ise İDOB'un baş dansçılarındandır. Özge Borak Ata Demirel'den önce Bülent Şakrak ile 2006 yılında evlenmiş, 2010 tarihinde ise boşanmıştı.

Detaylı biyografisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

ÖDÜLLERİ

2014 - 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali - En iyi erkek oyuncu (Eyyvah Eyvah 3)

2005 - 1.Beyaz İnci TV Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) (Avrupa Yakası)

2009 - 36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) (Avrupa Yakası)

ATA DEMİRER'İN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER 

2016 - Olanlar Oldu (Zafer / Döndü) (Sinema Filmi)

2015 - Niyazi Gül Dörtnala (Niyazi Gül) (Sinema Filmi)

2014 - Eyyvah Eyvah 3 (Hüseyin Badem) (Sinema Filmi)

2012 - Berlin Kaplanı (Ayhan) (Sinema Filmi)

2011 - İstanbul'un Altınları (TV Dizisi)

2011 - Eyyvah Eyvah 2 (Hüseyin) (Sinema Filmi)

2010 - Çılgın Hırsız (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)

2010 - Eyyvah Eyvah (Hüseyin Badem) (Sinema Filmi)

2008 - Osmanlı Cumhuriyeti (Padişah 7. Osman) (Sinema Filmi)

2006 - Kısık Ateşte 15 Dakika (Güngör) (Sinema Filmi)

2006 - Bir Demet Tiyatro (TV Dizisi)

2004 - 2009 - Avrupa Yakası (Volkan Sütçüoğlu) (TV Dizisi)

2003 - Vizontele Tuuba (Telekutucu ) (Sinema Filmi)

2003 - Neredesin Firuze (Hamit Hayran) (Sinema Filmi)

2001 - Korsan TV (TV Dizisi)

1999 - Aile Bağları (TV Dizisi)

ATA DEMİRER'İN GÖSTERİLERİ

*Tek Kişilik Dev Kadro 
*Tek Kişilik Dev Kadro
*Ata Demirer Show 
*Korsan TV 
*Havadan Sudan 
*Anadolu Futbol Kulübü Tanıtımı 
*Ata Demirer Gazinosu

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡