Havai fişek fabrikasında korkutan yangın! Çok sayıda ölü ve yaralılar var!

Peru'da havai fişek fabrikasında korkutan bir yangın meydana geldi. Gerçekleşen yangından etkilenen 11 kişiden 5'i hayatını kaybederken, 6 kişinin ağır bir şekilde yaralandığı öğrenildi.

Peru’nun başkenti Lima’daki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangında 5 kişinin hayatını kaybetti, 6 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Peru’nun başkenti Lima’daki Santa Clara bölgesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında patlama sesleri duyuldu. Yerel saatle 19.00 sıralarında gerçekleşen şiddetli patlamaların ardından fabrikadan alevler yükseldi. Peru Sağlık Bakanı Jorge Lopez tarafından yapılan açıklamada, “Polisin yaptığı araştırmalar sonucu varılan bilgilere göre havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 5 kişi hayatını kaybetti” ifadeleri yer aldı.

POLİS OLAYI SORUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Patlama nedeniyle 6 kişinin de yaralandığı olayın ardından bölge halkı panikle evlerini terk etti. Lima’nın birçok noktasından olay yerine gelen en az 17 itfaiye ekibi alevlere müdahale ederken, belediye yetkilileri ve polis de soruşturmanın detaylarını araştırıyor.

1
1
0
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN