Bülent Ersoy Lerzan Mutlu'yu tehdit mi etti?

Şarkıcı Bülent Ersoy'la kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemelik olan şarkıcı Lerzan Mutlu davanın seyrine etki eden bir çantayla ilgili olarak yaşananlara isyan etti. Ersoy, dün savcılığa gelerek ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi.

Bülent Ersoy Lerzan Mutlu'yu tehdit mi etti?

2016 yılının mayıs ayınnda hayatını kaybeden Oya Aydoğan'ı hastanede tedavi gördüğü dönemde ziyaret eden Bülent Ersoy hastane çıkışında yaptığı basın açıklamasında o dönem bir magazin programında sunuculuk yapan şarkıcı Lerzan Mutlu için, “Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım” demişti. Bu açıklamanın ardından Mutlu, Ersoy hakkında suç duyurusunda bulundu ve Bülent Ersoy hakkında “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Bülent Ersoy saat 14:50'de İstanbul Cumhuriyet Savcısı'nın odasına girdi. Ersoy, yaklaşık bir saat boyunca savcıya ifade verdi. Savcının odasına iki avukatıyla birlikte girdiği görülen Bülent Ersoy’un, aleyhindeki suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

KİMSEYİ TEHDİT EDECEK YAPIDA BİR İNSAN DEĞİLİM

Savcılıkta verdiği ifadenin ardından çıkışta Bülent Ersoy’un menajeri olduğu öğrenilen bir kişi, soru sormaya çalışan basın mensuplarına müdahale etmeye çalıştı. Fotoğrafının çekilmesine izin vermeyen ve ‘sakın, sakın’ diyerek gazetecilere açıklama yapmayı kabul etmeyen Bülent Ersoy, asansörle adliyenin otoparkına indikten sonra adliyeden ayrıldı.
Sanatçı Bülent Ersoy’un Cumhuriyet Savcısına konuyla ilgili, “Gerekirse basarım programını cümlesini tehdit olsun diye söylemedim. Gerçekleri anlatırım anlamında söyledim. Lerzan, Oya’yı zamanında birlikte program yaparlarken üzmüş. Gerekirse bunları açıklarım anlamında söyledim. Kimsenin programını basacak bir insan değilim. Tehdit edecek bir yapıya sahip değilim. Bugüne kadar da kimseyi tehdit etmedim. Programa gidip olanları anlatırım anlamında konuştum” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

DAVANIN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN ÇANTA

Süregelen davada geride bıraktığımız gün gerçekleştirilen yeni celseye davalı taraflar katılmazken Lerzan Mutlu’nun yakın zaman önce Bülent Ersoy’un çantasıyla çektirmiş olduğu bir fotoğraf delil olarak sunuldu ve tarafların iddia edildiği gibi kanlı bıçaklı olmadığı söylendi.

Bülent Ersoy Lerzan Mutlu'yu tehdit mi etti?

LERZAN MUTLU SOSYAL MEDYA HESABINDAN YANIT VERDİ

Yaşanan gelişme karşısında şaşırdığı belli olan Lerzan Mutlu konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından veryansın etti. Mutlu şunları yazdı:
“Benden sonra ortak bir arkadaşımız aracılığıyla gelip daha sonra ortak arkadaşımızın beni aramasıyla birlikte selam verdiğim ve selam vermek için eğilirken ağırlıyla dikkatimi çeken bir çantanın bir dava dosyasına konu olmasını bir hukukçu kızı olarak hayretle izlemekteyim… Bülent Ersoy’la olan davam sonuna kadar devam etmektedir ve hiçbir dava dosyasında bir çantanın bir tehdit davasının önüne geçmediğini hatırlatır ve çıkan haberleri hayretle izlediğimi bütün basın mensubu arkadaşlarıma saygıyla bildiririm."

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçirdiği rahatsızlık sonrasında Ulus Liv Hospital'da tedavi gören Oya Aydoğan'ı ziyareti sırasında gazetecilere Lerzan Mutlu'ya çok kızgın olduğu yönünde açıklamalar yapan Bülent Ersoy, Mutlu hakkında "Oya'nın kalbini kırmış. Ona sinsi demiş. Oya hiç sinsi bir insan değildir. Böyle dolaylı yoldan laf çakmalar hiç şık değil. hiç yakıştıramadım. Oya çok terbiyelidir. Ona cevap verebilirdi aslında ama vermemiş. Ben çok sinirlendim, çok kızgınım. Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki, cevap veremez sana.Şu anda konuşulacak bir ortam değil. Hepimiz zaman içerisinde, beraber çalıştığımız insanlarla ters düşmüşüzdür. Bu olacak şeyler fakat bunu fevriliğe dökerek, çirkin kelimelerle bezeyerek sesini yükseltmek. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım." demişti.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡