Ampute Futbol Milli Takımı'mız Avrupa Şampiyonu!

Ampute Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası finalinde İspanya ile karşı karşıya geldi. Maç, 6-0 Ampute Milli Takımımız'ın üstünlüğüyle sona erdi. Ampute Futbol Milli Takımı'mız Avrupa Şampiyonu oldu.

Türkiye İspanya ampute Milli Takım maçı ile final mücadelesi ekrana geldi. Gürcistan, İtalya ve İrlanda'yı farklı skorlarla mağlup ederek finale kadar yükselmeyi başaran Türkiye, son şampiyonluğuna bir perçin daha atmayı amaçladı. Maç, 6-0 Türkiye'nin galibiyeti ile sona erdi. Ampute Milli Takımımız, tarih yazdı. Ampute Futbol Milli Takımı'mız Avrupa Şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nı şampiyon olarak tamamlayan milli takımımızı tebrik etti.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı: 

"Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda zirvede yer alarak üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu olan milli takımımızı tebrik ediyorum. Gaziler Günü sebebiyle başta gazilerimiz olmak üzere tüm ülkemizi gururlandıran bu başarıda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Sporun her branşında, her kategorisinde tek hedefimiz olan Ay-yıldızlı bayrağı dalgalandırma onurunu yaşayan millilerimizin her birini, verdikleri emek için, döktükleri ter için tekrardan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI'MIZI TEBRİK ETTİ

Millilerin bu başarısı tüm Türkiye'de sevinçle karşılanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabında bir paylaşım yaptı ve Ampute Futbol Milli Takımı'nı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda üst üste ikinci şampiyonluğu elde ederek büyük bir başarı hikâyesi yazan Ampute Futbol Millî Takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

Türkiye sizinle gurur duyuyor çocuklar…"

0
2
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡