Kubilay Öztürk

Kubilay Öztürk

AK Pendik'i 2024'E Kim Taşıyacak?

Şurası muhakkak ki, Türk halkı kadar siyasallaşmış bir halk daha bulmak pek kolay değildir. Konu memleket meseleleri olduğu zaman toplumun her kesiminde işin meraklısı olan birilerine rastlamanız mümkündür.

Hal böyle olunca bazı konularda mesleğimiz gereği bir takım sorulara muhatap olmak zorunda kalıyoruz. Son günlerin Pendik'teki en önemli muhatap olduğumuz sorularından biri de AK Parti İlçe Başkanı Ali Şirin'in beklenmedik istifasıyla boşalan ilçe başkanlığı koltuğuna kimin getirileceği. Her ne kadar konu direk bizimle ilgili olmasa da siyasi olsun olmasın meraklı vatandaş, "AK Parti Pendik İlçe Başkanı kim olur?" diye rahatlıkla sorabiliyor. Biz de kahin olmadığımız için muhtemel isimler hakkında fikir yürütüyoruz.
Bundan önceki ilçe başkanlığı sürecinde gazeteci, hatta partili hiç bir arkadaşımızın tahminleri tutmamış ve Ali Şirin ilçe başkanı olmuştu.
Sanırım yine aynı durum söz konusu olacak gibi. Fikir yürüttüğümüz isimler belki de hiç dikkate alınmadan bir atama yapılacak ve ters köşe olmak durumunda kalacağız. Bu yüzdendir ki, fikir yürütmekten ziyade bir an evvel sonuçlanmasını talep etmek daha doğru olacak. Evet, bir an evvel sonuçlanmalı çünkü 2024 yerel seçimlerinde teşkilatın toparlanıp seçime hazır hale getirilmesi en önemli mesele.

Bir de dikkat çekilmesi gereken bir husus var ki, hiç de basite alınmayacak bir mesele. İlçe teşkilatı ile Belediye Başkanlığı arasında uyumlu bir çalışmanın yapılması seçimlerde Pendik Teşkilatının başarı oranını artıracaktır. Evet, Pendik'te seçimi kaybetme riski AK Parti adına zor bir ihtimal olsa da asla imkansız değildir. Önümüzde rahmetli Arif Dağlar'dan sonra kaybedilip bir daha da geri alınamayan Kartal örneği varken, 2024 seçimlerinde Teşkilat ve Belediye arasında yaşanacak bir uyumsuzluk siyasi intihar olur.

Evet, bu gerçekler ışığında biz de merak ediyoruz: AK Pendik'i 2024'e kim taşıyacak???

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN