AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar Yürütme Kurulu ( MKYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarını değerlendirerek, "Arabesk filmlere benzemeye başladı. Biri onu seviyor, öteki onu seviyor. Apolitik ve garip de bir tablo. Ben sana sahip çıkıyorum, deniyorsa cari açık olduğu için bu sözler kullanılıyor" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu ( MKYK) toplantısı, partinin genel merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Rusya-Ukrayna savaşı dünyadaki bir takım şeyleri köklü bir şekilde değiştirdi. Uluslararası toplumun kınamak dışında pek bir şey yapamadığı görüldü. Dünyanın diğer yerlerindeki çatışmalara sessiz kalanların, aslında bu sorundan kaçamayacağını gösterdi. Bu zihin yapısı Borrell'in söylediği söz. "Biz bir bahçe kurduk, bahçemizi sadece duvarlarla koruyamayız. Bahçıvanlarımızın bunu koruması lazım" dedi. Sadece Avrupa'nın refahını düşünenlerin bu yöntemlerinin hiç de sağlıklı olmayacağı ve her an bununla karşı karşıya kalacakları görüldü.

Pandemi döneminde ülkeler kendi ihtiyaçlarını karşılamak için bir takım cihazları saklamak gibi bir tavır sergilemişlerdi.

Bildiğimiz dünya sona eriyor ve yeni bir dünya ortaya çıkıyor.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BARIŞ İÇİN GÜÇLÜ BİR DİPLOMASİ YÜRÜTMÜŞTÜR"

Avrupalı dostlarımızın Ukraynalı mülteciler için gösterdikleri tavırdan memnun olduğumuzu ancak aynı tavrı Suriyeli mülteciler için de göstermelerini beklediğimizi ifade ettik.

Türkiye'nin aldığı inisiyatif, barış için önemli olduğunu göstermiştir. Cumhurbaşkanımız barış için güçlü bir diplomasi yürütmüştür.

Bundan sonraki dünyanın nasıl şekilleneceği bu savaşın gidişatı belirleyecektir.

Yunanistan'ın Rum Kesimiyle birlikte ortaya koyduğu tablo barışa hizmet etmeyen bir tablodur. Yunanistan'ın tavırları gerilimi artırıyor. Müttefiklerimiz Atina'nın şımarıkça yaklaşımlarına destek veriyor.

Bu sene ki Dünya Kupası çerçevesindeki tartışmalar da gündemimize geldi. Katar'da yapıldığı için ne kadar çok provokasyon yapıldığını gördük. Katar başarılı bir organizasyonla Dünya Kupası'na ev sahipliği yaptı. Bir İslam ülkesinde Dünya Kupası'nın düzenlemesiyle ilgili önyargıların toplumu nasıl zehirlediğini gösteriyor.

Yüzlerce yıllık devlet anlayışımız içerisinde en hain en sinsice saldırısıdır FETÖ'nün bu saldırısı. FETÖ ile mücadele sürecek.

Çevre konusundaki her gelişme dünyamız için çok önemli. Sibirya'da bulunan yeni virüsler yeni bir tehlike mi? Dünyamızı yok eden bu hırsın bir siyasi mesele olarak ele alınması daha çok ortaya çıkıyor. Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülük ettiği sıfır atık projesi çok önemlidir. İnsanın iyi bir çevrede yaşama hakkı demokratik hakların başında gelmektedir.

Diyarbakır annelerine bir kere daha selam gönderiyoruz. Evlatlarını terörden kurtarmak için en soylu mücadeleyi veriyorlar.

Türk Devletleri Teşkilatıyla yükselen enerji birçok alana hizmet ediyor.

Türkiye enerji alanında büyük bir oyuncu oldu.

Güvenlik bugünün dünyasında ortak bir değer. Yeni soğuk savaşın başladığı dönemde Türkiye savunmasını güçlendirmeye devam edecek. Kızılelma ilk uçuşuyla dünyada oyun değiştirici özelliğini ortaya koydu. Mavi vatanımızın korunmasında Kızılelma'nın rolü son derece büyük olacaktır.

İki tane kaygı veren durum yaşandı. Bir tanesi Azerbaycan-Ermenistan arasında Laçin koridorunda ortaya çıkan gerilim. Aşırılık yanlısı Ermeniler provokasyonlar gerçekleştiriyorlar. Ermenistan'ın bölgede provokasyonlardan uzak durması gerektiğini herkese telkin etmesi gerekiyor.

Bir de Kosova yönetimin aldığı bir karar var. Seçime gidilmesi gereken bir durum oldu.

Bosna Hersek sıkıntılı bir dönemden geçiyor. AB, burada vizyon çerçevesinde hareket etmedi. AB'nin Balkanlar'da barışa destek veren bir yaklaşım üretmesi gerekir. Balkanlardaki barışa en çok destek veren ülke Türkiye'dir. Balkanlarla bizim ilişkimiz organik bir ilişkidir. Balkanlar ile ilişkimizi kimse sorgulayamaz. Türkiye'nin yaklaşımlarına herkesin destek vermesi gerektiğini söylüyoruz.

ASGARİ ÜCRET

Öncelikle hayırlı olsun. Tabii farklı değerlendirmeler olabilir. Cumhurbaşkanımız ihtiyaç duyulursa yeni bir düzenlemenin de yapılacağını ifade etti. Herkes için hayırlı olmasını diliyorum.

EYT DÜZENLEMESİ

Araya yılbaşı tatili giriyor. Ama bugün itibarıyla Meclis'e sunulacak.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMAR DAVASI

Bu insanlık dışı bir eylem. Bu zulüm, tecavüz lanetlenmesi gereken asla ve asla affedilmemesi gereken bir suç. Kim yaparsa yapsın karşısında oluruz. Buna izin veren, şahit olan kim varsa hesap verecek. Hem dinimiz hem de insanlık vicdanı olarak kabul edilemez. HSK da bununla ilgili soruşturma açtı. Bunların hepsinin hesap vermesi lazım. Buradaki tavrımız nettir. Bu çirkinliği örtbas eden kim varsa hesap verecek. İlk andan itibaren bunu lanetledik. Bu lanetli eylemle ilgili adı geçenlerin tutuklandığını biliyoruz bundan sonra da biz bu süreci takip edeceğiz. Birileri de çıkıyor bunu vesile addedip bir takım sivil toplum kuruluşlarını hedef gösteriyorsa bu da istismardır.

İlim ehlinin güçlü açıklamalarına teşekkür ediyoruz. Böyle bir şey asla kabul edilemez. Bir kere daha lanetliyoruz. Zulme uğrayan kardeşimizin yanında oldu devlet kurumları. Aile bakanlığımız epey zamandır koruma altında tutuyor. Mağdur insanları yalnız bırakmayız.

AFGANİSTAN'DA KIZ ÇOCUKLARINA EĞİTİM YASAĞI

İnsanlık değerleri açısından kabul edilmesi mümkün değil. Kız çocuklarını eğitimden mağdur etmek demek. İnsanlığı kimse böyle bir cehaletle baş başa bırakamaz. Hiçbir dini değerle bağdaşmayan bir şey.

İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Arabesk filmlere benzemeye başladı. Biri onu seviyor, öteki onu seviyor. Apolitik ve garip de bir tablo. Ben sana sahip çıkıyorum, deniyorsa cari açık olduğu için bu sözler kullanılıyor. 6'lı masa denirken bir bütünsellikten bahsedilemeyeceği görüldü. Parti Genel merkezi Saraçhane'ye taşınmış gibi bir izlenim verdiler. Bir genel başkanın belediye başkanının çağrısını sosyal medyadan öğrenmesi tabloyu ortaya koyuyor. Absürt bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu bir antisiyasettir. Arabesk Film izler gibi izliyoruz.

Akşener'in bu yakıştırması hoş değil. Kendisine bunu kim söylemiş bilmiyoruz. Böyle argo bir ifadenin kullanılması yanlış olmuştur. Teşkilatlarımızın başarıları ortadadır. Yakışıksız bir ifade olduğunu ifade etmek isterim.

0
1
0
0
0
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
Son Haberler
Ehliyetiniz yoksa üzülmeyin! Şoför alımları yeniden başladı
Ehliyetiniz yoksa üzülmeyin! Şoför alımları yeniden başladı
Polisin Dur ihtarına uymayan çocuk sürücü dehşet saçtı, Polis sürüklenerek yere düştü!
Polisin Dur ihtarına uymayan çocuk sürücü dehşet saçtı, Polis sürüklenerek yere düştü!
Otomobilin tavanındaki yolculuk kötü bitti! Sırt üstü düştü ters döndü, o anlar kamerada
Otomobilin tavanındaki yolculuk kötü bitti! Sırt üstü düştü ters döndü, o anlar kamerada
Tarife ve paket taahhüdü bitenler dikkat! Elinizi çabuk tutun, cep telefonu faturalarına zam geliyor!
Tarife ve paket taahhüdü bitenler dikkat! Elinizi çabuk tutun, cep telefonu faturalarına zam geliyor!
Çok Okunanlar
Ehliyetiniz yoksa üzülmeyin! Şoför alımları yeniden başladı
Ehliyetiniz yoksa üzülmeyin! Şoför alımları yeniden başladı
Soylal medya Ekrem İmamoğlu'nun bu animasyonu ile çalkalanıyor: Sor bakalım niye yapmadı
Soylal medya Ekrem İmamoğlu'nun bu animasyonu ile çalkalanıyor: Sor bakalım niye yapmadı
Survivor All Star'da olaylı gece!  Acun "Daha önce hiç başımıza gelmedi" diyerek açıkladı
Survivor All Star'da olaylı gece! Acun "Daha önce hiç başımıza gelmedi" diyerek açıkladı
Emekliye 3 bin lira ikramiye TBMM'de onaylandı.
Emekliye 3 bin lira ikramiye TBMM'de onaylandı.
Yorumlananlar
Altında son durum ne, gram, çeyrek ve ons altın fiyatları ne kadar? 27 Şubat Salı güncel altın fiyatları
Altında son durum ne, gram, çeyrek ve ons altın fiyatları ne kadar? 27 Şubat Salı güncel altın fiyatları