AK Parti MKYK üyesi Ahmet Arslan kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde MKYK üyesi seçilen Ahmet Arslan vatandaşlar tarafından internette AK Parti MKYK üyesi Ahmet Arslan kimdir, nereli, kaç yaşında başlığıyla aratılıyor. Detaylar haberimizde...

AK Parti MKYK üyesi Ahmet Arslan kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongre'sinde büyük bir değişim yaşandı. Partinin Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri seçilmiş oldu. Listede kendisine yer bulanlar ve bulamayanlar da çok konuşuldu.

AHMET ARSLAN KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

2 Haziran 1962 tarihinde Kars'ın Kağızman ilçesinde doğan Ahmet Arslan 58 yaşındadır. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Lalizar'dır. Arslan, evli ve bir çocuk babasıdır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olmuştur.

58 yaşındaki Arslan Türk mühendis, bürokrat ve siyasetçidir. 2011'de Türkiye Genel Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kars milletvekili olarak meclise girmiştir. Ardından Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükümeti'nde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak 2016 ve 2018 tarihleri arasında görev yapmıştır.

AK Parti MKYK üyesi Ahmet Arslan kimdir nereli kaç yaşında

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Devlet Hava Meydanları İşletmesi TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulunmuştur.

Arslan, "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

 

   

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡