Ahmet Nur Çebi Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşında?

Ahmet Nur Çebi Biyografisi, Hayatı, Özgeçmişi, Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafı, Ahmet Nur Çebi Kimdir? Kaç yaşındadır? Nereli, Memleketi Neresi? Ahmet Nur Çebi hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde…

Ahmet Nur Çebi Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşında?

AHMET NUR ÇEBİ KİMDİR?

Doğum tarihi : ??.??.1959

Ahmet Nur Çebi kaç yaşında : 59

Kilo & Boy :

Burcu :

Meslek : İş Adamı

Ahmet Nur Çebi doğum yeri : Trabzon

AHMET NUR ÇEBİ BİYOGRAFİSİ

Beşiktaş JK İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanı

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon’da doğmuştur. Annesinin adı Ayten Çebi’dir. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi’dir. Babası sanayici olup demir çelik ticareti yaptığından işi gereği Karabük’e 1964 yılında göç etmesi nedeniyle Ahmet Nur Çebi Karabük’te eğitim gördü. 1978 yılında TED Karabük koleji lisesinden mezun oldu. Ardından 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yurtdışında bu konuda bir buçuk yıl eğitim gördü. Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında kardeşi vardır.

ÜniversAğrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı'nda yedek subay olarak askerliğini tamamladı.

Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile beraber demir çelik sanayiinde, 1964'te Karabük'te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Çorlu'da bir haddehane yatırımı daha yaptı. Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi'nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı. 2001'de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002'de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005'te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı.

Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

Ahmet Nur Çebi, 1986 yılında Berna Çebi ile evlendi. Elgiz Nur (d.1988), Mina Nur (d.1993), Yaşar Kaptan (d.1995) adlarında 3 çocuğu vardır.

Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından itibaren Fikret Orman başkanlığındaki taraftarı olduğu Beşiktaş jimnastik kulübünde 2. Başkanlık görevini yürütüyor.      

Kaynak:Biyografi.info

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡