Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler

Mucize Doktor Ezo kimdir? Sevilen oyuncu Ezgi Asaroğlu, Ali Vefa’nın (Taner Ölmez) yeni komşusu Ezo karakterine hayat verecek. Peki Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler..

Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler

Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Yapımcılığını MF Yapım'ın üstlendiği reyting rekortmeni dizi Mucize Doktor'a sürpriz bir isim dahil oldu. Güzel oyuncu Ezgi Asaroğlu  Ali Vefa’nın (Taner Ölmez) yeni komşusu Ezo karakteriyle karşımıza çıkacak. Peki Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler...

Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler

MUCİZE DOKTOR EZO KİMDİR?

Ezgi Asaroğlu, Ali Vefa’nın (Taner Ölmez) yeni komşusu Ezo karakterine hayat verecek. Ezo; insanları, kendisi de dahil, sürekli şaşırtan, doğanın bir gücü gibi asla tahmin edilemez, öngörülemez karakteriyle Ali Vefa’nın hayatına bol bol sürpriz getirecek.

Mucize Doktor Ezo kimdir? Ezgi Asaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Oynadığı diziler

EZGİ ASAROĞLU KİMDİR?

Ezgi Asaroğlu (d. 18 Haziran 1987, İzmir), Türk oyuncu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı'nda lisans yapan oyuncu, ilk çıkışını 2004 yılında aynı zamanda ilk TV deneyimi olan "Bir Dilim Aşk" adlı dizi ile yaptı. Takip eden yıllarda kariyerine çeşitli dizi (Menekşe ile Halil, Hatırla Sevgili, Gece Sesleri, Binbir Gece...) , kısa metraj film (ödüllü What's Love Doing in the Mountains) ve reklam projeleriyle devam eden oyuncunun ilk sinema tecrübesi, 2007 yılında çekilmeye başlanan Avusturya-Fransa ortak yapım ödüllü film For a Moment Freedom (2008) ile oldu. 30 uluslararası ödülü olan filmde canlandırdığı karakterle yurtdışında da başarı kazanan, birçok sinema eleştirmeni ve yazarının dikkatini çeken Ezgi Asaroğlu, filmin 2010 Oscar Ödülleri için Avusturya’nın Oscar aday adayı olması ile kariyerine artı kattı. Asaroğlu, “Kampüste Çıplak Ayaklar” ve "Acı Aşk" filmlerinin ardından, En Mutlu Olduğum Yer  filmi ile bir kez daha beğeni topladı.

Leyla ile Mecnun dizisi  sonrasında Yağmurdan Kaçarken dizisiyle televizyon ekranlarında; Aşk Kırmızı , Cennetten Kovulmak , Sağ Salim 2 gibi sinema filmleriyle de beyazperdedeki yerini korudu. Aşk Kırmızı filmiyle oyunculuğuna dair aldığı övgüler artarken, başrolünü üstlendiği bir diğer film Cennetten Kovulmak da 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi film Ödülü"nü aldı. En son sinema filmi Sağ Salim 2 gişedeki başarısına devam ederken, ünlü oyuncu O Hayat Benim adlı yeni dizisinin çekimlerine başladı. Dört sezon boyunca Fox TV ekranlarında seyirciyle buluşan ve büyük başarı yakalayan dizi, 131. bölümüyle final yaptı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡