TEMPO TV Frekans Ayarları 2023 - TEMPO TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan TEMPO TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca TEMPO TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

TEMPO TV Frekans Ayarları 2023 - TEMPO TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla TEMPO TV frekans ayarları 2023 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel TEMPO TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

TEMPO TV Frekans Ayarı 2023 Nedir? (Şifresiz)

TEMPO TV Frekansı ayarı 12264, Sinyal oranı 27500, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: TEMPO TV

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12264

Sinyal Oranı : 27500

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı

FEC : 5/6

Audio PID : 3519

Video PID : 3419

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki TEMPO TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2023 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

frekans-02.jpeg

TEMPO TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

TEMPO TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

TEMPO TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

TEMPO TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TEMPO TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

TEMPO TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TEMPO TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

TEMPO TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡