Sosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan Twitter'ın Türkiye'ye temsilci atayacağını açıkladı.

Sosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacak

Sosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilcilik atama kararı aldı. Açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan geldi. Twitter'ın temsilci atama kararını bildirmesini memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Sayan, "Bir sonraki adım ise internet trafiği bant genişliğinin daraltılmasıydı." ifadelerinde bulundu.

Sosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacak

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sayan, şunları belirtti: "İnternet trafiği bant genişliğinin daraltılması yaptırımı uygulanmadan, Twitter'ın da 7253 sayılı kanunun getirdiği yükümlülükleri yerine getireceğini açıklaması sevindirici. Bilindiği üzere, Türkiye'den günlük erişimi 1 milyonu aşan yurt dışı kaynaklı sosyal ağların, Türkiye'de temsilci bulundurmasını öngören 5651 sayılı Kanunun ek 4'üncü maddesi 1 Ekim 2020 itibarıyla yürürlüğe girmişti."

"PINTEREST'İN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Twitter yaptığı temsilci atama kararı ile Pinterest dışında ülkemizde temsilcisi olmayan sosyal ağ sağlayıcısı kalmadı. Temsilci atamaya yönelik Pinterest'in yaptığı çalışmaları da yakından takip ettiklerini belirten Sayan, "Sosyal ağların Türkiye'de temsilci bulundurması, vatandaşlarımızın hak ihlallerinin giderilmesi adına muhatap bulunması açısından büyük önem taşıyor." dedi.

BİR SONRAKİ ADIM BANT GENİŞLİĞİNİN DARALTILMASIYDI

Süreci hatırlayacak olursak; VK hiçbir yaptırıma maruz kalmadan ülkemize direkt temsilci ataması yapan ilk platform olmuştu. YouTube, TikTok ve Facebook'un da aralarında bulunduğu ağlar uygulanan idari para cezalarının ardından temsilci atayacaklarını bildirdiler. Temsilci bildirmeyen; Twitter, Periscope ve Pinterest'e kanunun emrettiği şekilde Ocak 2021'de Reklam Yasağı Kararı uygulanmıştı. Bir sonraki adım ise internet trafiği bant genişliğinin daraltılmasıydı. Bu yaptırım uygulanmadan, Twitter'ın temsilci atama kararını bildirmesini memnuniyetle karşılıyoruz."Adım adım sosyal medya temsilci bildirme süreci:

Sosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacakSosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacakSosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacakSosyal medya devi Twitter, Türkiye'ye temsilci atayacak

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡