İbrahim Ciminli

İbrahim Ciminli

Gazze İkinci Çanakkale’dir

Şu boğaz harbi nedir var mı ki dünyada eşi,
En kesif orduların saldırıyor dördü beşi

Bundan 110 sene önce Çanakkale’ye işgal için saldıran Batı ve suç ortakları şimdi Gazze’ye saldırdılar. İnsan soyunun böyle bir katliama girişmesi mümkün değildir. Şu ana kadar 15 bin masumu katlettiler, yaralı sayısı belirsiz. Yüz bini aşmıştır. Enkaz altında ne kadar insanın kaldığı da bilinmiyor. İsrail tek başına cesaret edip bu soykırımı yapamaz. ABD ve AB ülkeleri onun suç ortağıdır.

Ülkemizde sözüm ona siyaset yapan, yazan, çizen bir kısım gafiller; utanmadan, sıkılmadan Hamas’a terör örgütü demektedirler. İsrail’in bu söylemini kullanan zalimlerin de eli ve yüzü kanlıdır. Onlar da İsrail terörünün tarafını seçerek katliama, soykırıma ortak olmaktadırlar. Bugüne kadar (21 Kasım 2023) 15 bin insanı, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere katleden İsrail terör örgütü değil de, kendi vatanını toprağını savunan Hamas yani Gazze’nin meşru yönetimi, hükümeti terör örgütü oluyor öyle mi? Yazıklar olsun size, yuh olsun sizin ham ervahınıza! İsrail’in şom ağzını kullanıp güya Amerika’dan aferin almak için can atan vicdansızlar. Dünyanın neresinde, hangi zaman diliminde kendi vatanını savunanlara terörist denilmiştir. Sizin düşüncenize göre Çanakkale’yi savunan Osmanlı ordusu ve komutanları, Karabağ’ı kurtaran Azerbaycan ordusu ve komutanları da aynı suçu mu işlemişlerdi? Kendi vatanımızı, toprağımızı işgalcilere karşı savunmuştuk. Yüz binlerce şehit vermiştik. Yüz yıl önce yaşasaydınız Çanakkale’yi savunan kahramanlara da aynı çirkin yaftayı mı yapıştıracaktınız? Zaten, daha yakın zamanda Karabağ’ın kurtuluş mücadelesine de leke sürmeye çalışmıştınız. Adeta Ermeni işgalcilerin yanında yer almıştınız. Türkiye’yi suçlamıştınız. Siz hangi soyun artıklarınız! İnsan soyundan olamazsınız!

Kim ki İsrail terörünü, zulmünü, işgalini, soykırımını, 75 yıldır işlediği cürümleri ve katliamları görmeyip; öz vatanını kahramanca savunan Filistinliler’e ve Hamas’a terör yaftası vuruyorsa, onun insanlıktan ve haysiyetten bir gram payı yoktur. Vicdanı kurumuş, gözleri kör ve kulakları sağırdır. Bu tipler vatanımızı Amerika’ya menfaat ve çıkar karşılığında pazarlamaya, satmaya hazır hainlerdir.

Filistin direnişi, Hamas direnişi, Gazze direnişi kazanacak! Zalimler ve onların sadık köleleri kaybedecektir. Zalimlerden ve destekçilerinden bu yaptıklarının ve söylediklerinin hesabı sorulacak ve yüzleri kızaracaktır. Türkiye bunun hazırlıklarını yapmaktadır. Allah büyüktür.

Gazze ikinci Çanakkale’dir, Anadolu’dur. İsrail orayı aşarsa, Anadolu topraklarına gelecektir. Hamas ve Filistin halkı, hem kendi vatanlarını, hem İslam’ın izzetini, hem de vatanımızın, Anadolu’nun savunmasını yapmaktadırlar.
Allah yardımcıları olsun, müslümanlara da feraset versin. İçimizdeki beyni satılmış hainlerden de ülkemizi ve milletimizi korusun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN