Abdurrahman Dilipak: "Erdoğan partisini sırtlasa da, partisi Erdoğan’ı sırtlayamaz"

Abdurrahman Dilpak yeni yazısında "Erdoğan'ın oyunun, partisinin oyundan fazla olduğunu herkes söylüyor. Ama birileri de, 'Erdoğan’ın açık ara önde bir seçim kazanamayacağını da' söylüyor! Bazı fanatik AK Partililerden bile böyle düşünenler olduğu iddia ediliyor" şeklinde açıklamalara yer verdi.

Abdurrahman Dilipak: "Erdoğan partisini sırtlasa da, partisi Erdoğan’ı sırtlayamaz"

Abdurrahman Dilipak yeni yazısında, "İBB Başkanı'nın berat etmesi bekleniyordu. Daha önceki duruşmaları yöneten hakim görevden alınıyor, yerine gelen basıyor kararı. Bugün Türkiye bu kararı konuşuyor. Birilerine göre ''İmamoğlu mağdur edilerek, aslında Kılıçdaroğlu’na karşı öne çıkartılmak istendi!'' diyor. Yani oyun içinde oyun kuruluyor. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu konusu CHP içinde bölünmeye sebeb olacak! Bu durum 6’lı masanın dağılmasına yol açacak. Bunun sonunda AK Parti seçimi daha kolay kazanmış olacak. Bana kalırsa bu oyun geri teper. Zaten Saraçhane mitingi bunu gösterdi.

Erdoğan'ın oyunun, partisinin oyundan fazla olduğunu herkes söylüyor. Ama birileri de, ''Erdoğan’ın açık ara önde bir seçim kazanamayacağını da'' söylüyor! Bazı fanatik AK Partililerden bile böyle düşünenler olduğu iddia ediliyor. Bir eleştiride partiye yönelik, ''Parti, hiç bir sorumluluk ve inisiyatif almayarak Erdoğan’ı paratoner yapıyor.'' Asıl paratoner olması gerekenler ise lidere ve harekete paratoner olmuyor. Her yerde ve her basit meselede dahi Erdoğan konuşmaya devam edecek olursa bütün şimşekler de ona yönelecek. Erdoğan partisini sırtlasa da, partisi Erdoğan’ı sırtlayamaz. Sırtlayamıyor! Lider rüzgarının arkasında yürümeye devam ediyorlar. Parti içinde yarın adaylıklar tesbit edilirken, Erdoğan’ın seçim başarısı tartışmalı hale gelme ihtimaline karşıda olası kopmalar da bunlar arasından yaşanabilir." ifadelerine yer verdi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İlgili Haberler
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN