Abdurrahman Dilipak: "Dini yapılar çöküyor, siyaset çözüm üretemiyor, ekonomin hali malum, adalet desen yürekler acısı"

Abdurrahma Dilipak yeni yazısında, "Bugün yaşamakta olduğumuz bir çok olayda bu fitnenin yansımalarını görmek mümkün. Yüksek binalar, mal-mülk, para peşinde koşan insanlar, ölenin niye öldürdüğü, öldürenin niye öldürdüğünü bilmediği kör bir savaştan söz ediliyor" ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak: "Dini yapılar çöküyor, siyaset çözüm üretemiyor, ekonomin hali malum, adalet desen yürekler acısı"

Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak günümüz siyaset dünyasını eleştirdiği yeni yazısında, "Biz ahir zaman Peygamberinin ümmetiyiz. Fitne zamanıdır. Ahir zamanda ortaya çıkacak karışıklık “büyük fitne” olarak tanımlanmıştır. Bugün yaşamakta olduğumuz bir çok olayda bu fitnenin yansımalarını görmek mümkün." ifadelerine yer verdi.

TÜM DÜNYADA BENZER BİR DURUM YAŞANIYOR

Dilipak'ın yazısında öne çıkanlar şu şekilde:

"Yüksek binalar, mal-mülk, para peşinde koşan insanlar, ölenin niye öldürdüğü, öldürenin niye öldürdüğünü bilmediği kör bir savaştan söz ediliyor. Yiyip doymayan, ailenin dağıldığı, varlık içinde yokluk yaşanan bereketsiz bir zamana çattık. Bu dönemden söz eden hadislere kıyamet fitnesine atıfla “Fiten Hadisleri” denmektedir. “Fitne” etimolojik olarak, içinde çok az da olsa altın madeni olan bir taşın, ezilip, eritilerek, onun içindeki altını cürufundan ayrıma işlemine de fitne denmektedir. Yakıcı ateşle yapılan bu zor işlem, fitnenin yakıp, eriteceği zor bir imtihanı ifade etmektedir.

Farkında mısınız, oraya doğru sürükleniyoruz. Dini yapılar çöküyor, siyaset çözüm üretemiyor, ekonomin hali malum. Adalet desen, yürekler acısı. Ve bu durum, sadece Türkiye için değil, İslam dünyası için de böyle. Sadece İslam dünyası için değil, tüm dünyada benzer bir durum yaşanıyor."

Abdurrahman Dilipak: Dini yapılar çöküyor, siyaset çözüm üretemiyor, ekonomin hali malum, adalet desen yürekler acısı

"Neyse, bu karanlık gecenin de bir aydınlık sabahı olacaktır. Karanlığın en koyu anı aydınlığa en yakın olduğu zamandır. Bu karanlıklar içinde tüm dünyada vicdan ve erdem temelli bir uyanışın işaretini de görmeye başladık elhamdülillah. Firavun’un, Nemrut’un, Kisra’nın, Müsrekbirlerin zulüm sarayları yıkıldı, yine yıkılacak ve yeni bir uyanış gerçekleşecek inşallah. “Kimbilir belki yarın, belki yarından da yakın.” Bunun zamanının vesilesi, bizim akıl, cesaret ve çabamızla ilgili. Yol uzun, engeller çok, sayımız az. Ama unutmayalım, Allah'ın kolaylaştırdığından daha kolay, zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur. Allah zalimlerden yana değil, kendinden yana olanların yanındadır. Selam ve dua ile." ifadelerine yer verdi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Haberler
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN