İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Milletimiz topal ördeği tercih etmeyecektir

CUMHUR İTTİFAKI AÇISINDAN

Cumhur İttifakı seçimi kazanırsa zaten meclis çoğunluğunu aldığı için Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Hizmet Siyasetine ve ülkemize yeni eserler kazandırmaya kaldığı yerden hız kesmeden devam edecek, ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlerin de süfli emelleri ve planları kursaklarında kalacaktır.

Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanlığı seçimini (Allah göstermesin) kaybederse, meclis çoğunluğu elinde olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar milletimizin tercihlerine “Olanda hayır vardır, Milletimizin tercihi başımız üstüne” diyerek, Liderlik vasfını da kullanarak meclis çoğunluğunu kullanarak ülkemizin aleyhine olacak hususlara “dur” diyecek, ülkemizin hayrına olacak hususlara ise yapıcı muhalefet gösterecek, milletvekilleri ile uyum içinde çalışacak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan partisinin ve meclis çoğunluğunun başında iktidarda olmadığı için daha fazla zaman bularak var olan hem güçlü Parti Liderliğini, Hem Ülke Liderliğini, hem de Dünya Liderliğini güçlendirerek yoluna devam edecek, ilk seçime hazırlanacaktır.

MİLLET İTTİFAKI AÇISINDAN

Millet İttifakına gelecek olursak, zaten milletvekili seçimlerini ve meclis çoğunluğunu kaybetmiş olup, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsa meclis çoğunluğu olmadığı için “Topal Ördek” misali seçim kampanyalarında “Sana Söz” diye verdikleri (bana göre yerine getirilmeyecek) bir çok icraatı Anayasa ve kanun değişikliği gerektirdiği için yapamayacak ve dolayısı ile İBB de olduğu gibi kendilerini destekleyen seçmende hayal kırıklıklarına sebebiyet verecekler, güven ve itibar kaybedeceklerdir.

Öte yandan “Yamalı Bohça” misali birbiri ile benzemez (6+1) partiler “sel önünden kütük kapma” yarışına girecekler, “fırsat bu fırsattır, bir daha iktidara gelip gelemeyeceğimiz belli olmaz” diyerek paylaşacakları bakanlıkları milletin menfaatlerine değil de parti menfaatlerine kullanma derdine düşüp kısa zamanda milletimizin bir kesiminin onlara oy vermelerine sebep olan konuların çözülmediğini gördüklerinde milletimizin bu kesimi de desteğini çekecektir.

Ülkemizin bekası için çok hassas bir çok konuda içinde milli ve manevi şuur bulunan vekiller ve partiler buna karşı durmak istediğinde kendi deyimleri ile “kriz çıkacak” ve krizler her geçen gün “kartopu” misali daha da büyüyerek kısa zamanda millet ittifakının dağılmasına ve erken seçim yapılmasına sebebiyet verecektir.

Bu arada CHP içinde Kılıçtaroğlu’nu alt etme ve yerine geçme niyeti çok açık olan, bu manada her fırsatı değerlendiren İmamoğlu taraftarları da boş durmayacak ve Kılıçtaroğlu’nu başarısız göstermek ve bir sonraki (bana göre erken) seçimde Kılıçtaroğlu yerine aday gösterilmeyi sağlamak için var güçleri ile çalışarak, Kılıçtaroğlu’nu pes ettirecekler ve erken seçime gitmesini sağlayacaklardır.

Millet İttifakının parlamento seçimlerinde kaybetmiş olması yanında Cumhurbaşkanlığı seçimini de kaybetmesi halinde ise zaten “ortalık toz duman” demektir.

Seçimi kaybetmenin faturasını gerek yürüttüğü kampanyaların yanlışlığı, gerek HDP+PKK yaklaşımı, gerek CHP’ye %1 bile oy getirememiş Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Partiye 40’a yakın milletvekili kazandırması gibi bir çok husus nazara verilerek Kılıçtaroğlu’na çıkarılacatır.

Bu sebeple şu anda 2. tur seçim kampanyasını yönetme bahanesi ile CHP nin girilemeyen üst katlarına yerleşmiş olan Canan Kaftancıoğlu ve İmamoğlu ekibi, parti merkezindeki işgallerini sürdürerek Kılıçtaroğlu’na “kazan kaldıracaklar” ve Kılıçtaroğlu’nu alaşağı etmek ve CHP’nin başına İmamoğlu’nu getirmek için önce delegeleri dizayn etmeyi, akabinde de Olağanüstü Kongre ile İmamoğlu’nu Genel Başkan etmeyi hedeflemektedirler.

Bunu saklı gizli değil, çok açık bir şekilde yapmaktadırlar. Zaten Kılıçtaroğlu’nun son agresif videolarının altında yatan da bu baskıların kendisine kadar iletilmiş olmasından, seçimin kaybedilmesi halinde bunun faturasının kendisine çıkarılacağı ve başına gelecekleri düşünmekten kaynaklanan ruh halini ortaya koymaktadır.

Velhasıl-ı kelam, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanlığını kaybetse de meclis çoğunluğu sayesinde ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü Liderliği sayesinde yara almadan yoluna devam edecek, Millet İttifakı ise Cumhurbaşkanlığını kazansa da bile meclis çoğunluğunun olmaması, CHP ve 6+1 bilinmezlerin tavırları sebebi ile kan kaybetmeye devam edecektir.

Bu itibarla Milletimizin ülkemizi bilinmezlere sevk etmemek adına Cumhur İttifakına meclis çoğunluğunu verdiği gibi Cumhurbaşkanlığını da vererek Güçlü Meclis Güçlü İktidar vizesi ile kendisine 21 yıldır Hizmet Siyaseti yaparak hizmet eden Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin önünü açacağına gönülden inanıyorum.

Yapılacak 2.Tur Cumhurbaşkanlığı seçiminin Ülkemiz, Mazlum Coğrafyalar hakkında hayırlı sonuçlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN