İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

İstanbul ve Ankara’yı kaderleriyle baş başa bıraktınız

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın asli görevlerini bırakarak başka illerde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim çalışmalarına katılmaları tartışmalara yol açtı. Öyle ya İstanbul ve Ankara halkı haklı gerekçelerle “Sizi biz İstanbul ve Ankara'ya hizmet etmek için seçmedik mi? İstanbul ve Ankara'nın bu kadar sorunları varken , sizin bu sorunlarla çözmek yerine ne işiniz var başka illerde gezip seçim çalışmalarına katılmaya!“ sormaya başladı. Biz de son zamanlarda bu iki belediye başkanı ilgili bu soruları çok sık duymaya başladık.

İSTANBUL VE ANKARA HALKI SİZDEN HİZMET BEKLİYOR

İki büyükşehir belediye başkanları, İmamoğlu ve Yavaş’ın halkın bu rahatsızlıklarını duymaktan , görmezden gelerek seçildikleri illere hizmet yerine sürekli siyasi geleceklerinin hesabını yaptılar. Bu iki büyük şehre hizmet değil, kendi siyasi geleceklerinin hesapların peşine koştular. İstanbul ve Ankara'yı kaderleriyle baş başa bıraktılar.

DÖRT YILDIR HANGİ SORUNLARI ÇÖZDÜNÜZ ?

Mega kentler İstanbul ve Ankara'nın devasa problemleri var. Kuraklık, trafik ve en önemlisi deprem tehlikeleriyle karşı karşıyalar. Dört yıldır iktidardalar, bu üç büyük sorun seçim vaatleri olarak iki büyükşehir belediye başkanların vaatlerinin arasında yer almaktadır. Peki bu sorunları çözmek için neler yaptılar? Hiçbir şey yapmadılar. İstanbul'un ve Ankara'nın suyu bitmek üzere, yine iki mega kentin trafik sorunu çözülmeyi bırak giderek dahada artmakta. En önemlisi Türkiye deprem gerçeği ile karşı karşıya, deprem ve kentsel dönüşüm ile ilgili hiçbir çözüm üretilmemiş. Üstelik devletin yapmak istediği kentsel dönüşümler engellenmeye kalkışılmış. Şimdi hal böyleyken bu iki belediye başkanları kendi illerinin sorunlarını söz vermelerine rağmen çözememiş, illerini yönetememiş, Çıkmışlar ülkeyi yönetmeye talip olmuşlar. Şimdi adama sormazlar mı, siz önce seçildiğiniz illerin sorunlarını çözebildiniz mi, o şehirleri yönetebildiniz mi de, devletin yönetimine talip oldunuz.

SİZ ÖNCE İSTANBUL VE ANKARA'YI YÖNETİN

Allah aşkına dört yıldır iktidardasınız bu millete gösterebileceğiniz bir hizmetiniz var mı? Siz seçildiğiniz illerin devasa sorunları varken ne işiniz var başka illerde seçim çalışmaları yapmaya? Bir an önce illerinizin başına dönün. Size oy veren seçmenlerin yaşadıkları şehirlerdeki sorunlarını çözün, halkı kaderleriyle baş başa bırakmayın. Siz önce bu illerde başarılı olun halkın takdirini kazanın ki halk başarılı görsün sizi yukarılara taşısın. Yoksa bir atasözü var: Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da olacaksınız. Önünüzde bir yıl kadar az bir süre kaldı. Türkiye'nin yönetimine talip olayım derken bu iki belediye başkanının önümüzdeki seçimlerde belediye başkanlığı kaybetmesi kesin gözüküyor. Ayrıca sizi partiniz bir daha aday gösterecek mi oda meçhul.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN