Ekrem İmamoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Ekrem İmamoğlu internette araştırılmaya başlandı. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen nerelidir? Eşi kimdir? Tüm bu soruların cevapları haberimizde

Ekrem İmamoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992'de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı. 2009'da Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991'den bu yana Beylikdüzü'nde yaşıyor.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?
EKREM İMAMOĞLU KAÇ YAŞINDADIR?

1970 yılında doğan Ekrem İmamoğlu 49 yaşındadır.

EKREM İMAMOĞLU NERELİDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde dünyaya geldi.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?

EKREM İMAMOĞLU NE MEZUNUDUR?

Trabzon Lisesi'nde aldığı eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?
EKREM İMAMOĞLU SİYASİ GEÇMİŞİ NASILDIR?

1992 yılında aile şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ile iş hayatına başladı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü'nde yöneticilik yaptı.
2009'da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.
CHP'ye 2008 yılında üye olan İmamoğlu, 2009 Yerel Seçimleri'nde Beylikdüzü belediye başkanlığı için aday adayı oldu. CHP MYK'nın 16 Eylül 2009'da İlçe Başkanlığı'na atanan İmamoğlu, aynı yıl CHP'nin Beylikdüzü 1. İlçe Kongresi'nde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu.
2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı olarak seçime katılan Ekrem İmamoğlu, oyların yüzde 50,83'ünü alarak Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. CHP, 2009 Yerel Seçimleri'nde ilçede yüzde 44,59 oy almıştı.
1991'den bu yana Beylikdüzü'nde yaşayan Ekrem İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?

EKREM İMAMOĞLU EŞİ KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu'nun eşinin Dilek İmamoğlu'dur. İmamoğlu çiftinin 2'si erkek 1'i kız 3 çocukları var. Ekrem İmamoğlu'nun eşini  Dilek İmamoğlu bir engelliler gününde onların sorunlarını anlamak için bir gününü tekerli sandalyede geçirmişti. Sokaklarda bu şekilde gezen, ulaşımı tekerlekli sandalye ile gerçekleştiren Dilek İmamoğlu, Beylikdüzü'nün eksiklerini rapor etmişti.  Dilek İmamoğlu 18 Kasım 1974 Trabzon doğumludur. İlkokulu Trabzon'da okumuştur. Dilek İmamoğu İstanbul Ünüversitesi Truzim Bölümünü bitirdikten sonra Kamu Maliyesi bölümünü de bitirmiştir. Bir aile ortamında birbirleri ile tanışmışlardır. 18 Kasım 1995'de İmamoğlu çifti sade bir düğünle evlendiler. Dilek İmamoğlu 23yıllık evliliğini tanımlarken 'mutlu oldum' demiştir. İmamolu Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansta yapmıştır. Şu anda aynı alanda doktora öğrencisidir.  Sosyal yardımlar konusunda çok aktif bir isimdir.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Eşi kimdir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡