İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Spor'un Dört Büyükleri, Sizlere Yazıklar Olsun!

Geçtiğimiz hafta sonu Fenerbahçe ve Beşiktaş statlarında oynanan futbol maçlarında Fenerbahçe ve Beşiktaş seyircileri Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi üzerinden "Hükümet istifa" sloganlarıyla spora kirli siyasetlerini alet ederek acılarımıza tuz basmışlardı. Bu olay sonrası tüm çevrelerden tepki gecikmezken, özellikle milletin milli gelirlerine çöken dört büyük spor kulüplerine gözler çevrilerek, nasıl bir açıklama yapacakları merak ediliyordu.

Bu dört büyük kulüp yıllarca devletimizin ve milletimiz sırtına kambur olmuş, beceriksiz yönetimleri sayesinde kulüpleri borç batağına sürüklemiş, sonrada hiçbir şey yokmuş gibi utanmadan bu milletin geleceğine çullanarak devletin kapılarını aşındırmış, haksız bir şekilde milyonlarca SSK ve vergi borçlarını sildirmiştir. Bu kulüp yöneticileri o kadar korkak ki seyircilerinin deprem felaketi üzerinden, milletin acıları üzerinden spora kirli siyasetlerini alet eden bir avuç taraftarları ile ilgili açıklama yapma cesaretini gösteremediler.

Bu dört kulüplerin yanı sıra her zamanki gibi bu olaya sessiz kalmayan cesaretli bir şekilde bu çirkin olayı resmi sayfalarından yapılan açıklamalarıyla kınayan 15'e yakın Anadolu kulüplerini canı gönülden tebrik ediyorum. Bunun yanında her defasında kulüplerin borçlarını sildirmek için hükümetin kapısını aşındıran ve aynı zamanda bir takım seyircilerin siyasi sloganlarla spora kirli siyasetlerini alet eden bir avuç taraftardan korkan pısırık dört büyük kulüp yöneticilerini bende bir sporsever olarak kınıyorum.

Anadolu kulüpleri kadar cesaretiniz olamadı. Kayserispor, Konyaspor, Sivasspor, Ümraniyespor, Başakşehir, Alanyaspor, Rizespor, Malatyaspor, Erzurumspor, Ankara Keçiörengücüspor ve diğer Anadolu kulüpleri resmi sayfalarından korkusuzca olayları kınayan açıklama yapan takım yöneticileri kadar olamadınız, bu Kulüpler gibi cesaret edip taraftarlarınızdan korkup kulüp sayfanızdan açıklama yapamadınız, Kulüpler birliğinin ortak açıklamasına sığınarak ortak bildiriye imza attınız.

Sizin kabahatiniz yok. Eğer bu iktidar olmasaydı bu dört büyük diye geçinen kulüplerin borçları yüzünden çoktan kapılarına kilit vurulurdu. Her defasında bu iktidar bu milletin hakkı olan alacaklarıyla sizlerin borçlarını sildi. Sizi yöneticisi olduğunuz kulüplerin kapısına kilit vurmaktan kurtardı, ama siz haksız bir gerekçeyle milletin manevi duyguları üzerinden kendi kirli siyasetlerine alet etmeye çalışan bir avuç taraftarlarınızdan korktunuz, bir açıklama yapma cesaretiniz olamadı. İçimden sizlere yazıklar olsun demek bir sporsever olarak bizlerinde hakkı. Ey dört büyük yöneticileri sizlere yazıklar olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
6 Yorum