Bakan Soylu, sert konuştu: "6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor"

İzmir'de gençlerle bir araya gelen İçişleri Bakan Süleyman Soylu, altılı masanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hakkında yaptığı açıklamayı eleştiren Bakan Soylu, "Tayyip Erdoğan’a ‘Muhtar bile olamazsın’ dediler. Dün 6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi. Arasında fark var mı? Kaç yıl geçti, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor" dedi.

Bakan Soylu, sert konuştu: "6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli programlara katılmak üzere sabah saatlerinde İzmir'e geldi. Gün boyu birçok programa katılan Bakan Süleyman Soylu, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Alsancak Sanat Galerisinde düzenlenen ‘İlk Oyum AK Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a Gençlik Buluşması’na katıldı.

Bakan Soylu, sert konuştu: 6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor

"ERDOĞAN'A 'MUHTAR BİLE OLAMAZSIN' DEDİLER"

Gençlere seslenen Bakan Soylu, altılı masanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı hakkında yaptığı, "Anayasa ve kanunda hiçbir tereddüte yer vermeyecek kadar açık bir şekilde düzenlenmiş olan hükümler uyarınca, TBMM yenileme kararı almadığı müddetçe, Sayın Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bir kez daha aday olması mümkün değildir" açıklamasını değerlendirerek, “28 Şubat sürecinde bir şiir okuduğu için Tayyip Erdoğan’a ‘Muhtar bile olamazsın’ dediler. Dün 6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi. Arasında fark var mı? Kaç yıl geçti, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor. Ataları nasıl mağlup olmuşsa bebeleri de aynı şekilde mağlup olacak” diye konuştu.

"100 YILIN KARNESİ, BADİRELERE RAĞMEN ALLAH’IN İZNİYLE İYİ BİR BİLANÇO İLE SONA ERECEK"

Konuşmasında gençlere seslenen Bakan Soylu, Türkiye’nin yüzyılı ayaklarını sağlam, üzerinde durarak bitirdiğini belirten Bakan Soylu, “100 yılın karnesi, badirelere rağmen Allah’ın izniyle iyi bir bilanço ile sona erecek. 20. yüzyılda eksikleri tamamladık. 21. yüzyılda altyapısını yaptık. Şimdi İzmir-İstanbul otobanı gibi sadece uçacağız” diye belirtti.

Bakan Soylu, sert konuştu: 6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor

"TÜRKİYE’Yİ İŞGAL EDEMEYENLER TÜRKİYE’NİN KALKINMA MÜCADELESİNİN ÖNÜNÜ TIKAMAYA ÇALIŞTI"

Türkiye'nin cumhuriyet dönemini anlatan Bakan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye, işgal edilmek üzere olan bir ülkeyken büyük Atatürk ve silah arkadaşları, bu ülkenin asil milleti ile kurtuluş mücadelesini gerçekleştirdi. Dünyada kurtuluş savaşını meclisin yönettiği ender ülkelerden birisiyiz. Cumhuriyet bir özgürlüğü, bağımsızlığı ortaya çıkardı. Ondan sonra da cumhuriyetin kalkınma mücadelesi gerekiyordu. Türkiye’yi işgal edemeyenler Türkiye’nin kalkınma mücadelesinin önünü tıkamaya çalıştı. Kendi sözlerini hakim kılmaya çalıştılar. Türkiye’yi hareket edemeyecek, belli ekonomik kabiliyetlerden çıkamayacak bir ülke haline getirmeye çalıştılar."

Bakan Soylu, sert konuştu: 6’lı masa ‘Erdoğan bir daha aday olamaz’ dedi, ataları ne diyorsa bebeleri de aynı şeyi söylüyor

"TÜRKİYE, KALKINMA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜRKEN BUNLARI BORÇLANARAK YAPTI"

Türkiye'nin borçlanarak kalkınmaya çalıştığını kaydeden Soylu, "Borcu verenler de tahakküm etmeye çalıştılar. Türkiye bir yandan egemenlerin boyunduruğu altına girmemeye bir yandan da kendini büyütmeye çalıştı. Türkiye, kalkınma mücadelesini sürdürürken bunları borçlanarak yaptı. Aldığı her borç, bir tahakküm olarak bindirilmeye çalışıldı” diye konuştu.

"TERÖRLE BİZİ TERBİYE ETMEYE ÇALIŞIYORLARDI. DAĞLARDAN ŞİMDİ PETROL ÇIKIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözlerini anımsatan Soylu, “Erdoğan neden ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diye bugüne dek kimsenin itiraz edemediği bir alanı sarsarak gidiyor? Çünkü kendimizi hafif toparlayıp kendimize baktığımızda onlara ihtiyacımızın olmadığı açık. Terörle bizi terbiye etmeye çalışıyorlardı. Dağlardan şimdi petrol çıkıyor, yeraltı madenleri çıkıyor” diye konuştu. Bakan Soylu, basına kapalı devam eden toplantıda gençlerin sorularını da yanıtladı.

0
1
0
0
0
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN