İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

AK Parti'nin İBB adayı kim olur? En güçlü isim Dr. Şadi Yazıcı

2024 Mart yerel seçimleri yaklaşırken AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı kim olur diye merak edilmeye başlandı. Siyasi kulislerde en şanslı adayın Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın üzerinde yoğunlaşarak konuşulmaya başlandığı belirtiliyor.

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerinde zaferle çıkan AK Parti, Hiç zaman kaybetmeden 2024 yerel seçimlerine yaklaşık 8 ay kala daha şimdiden kolları sıvayarak, bu seçimlerde de başarısını devam ettirmek, özelliklede 2018 de kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrar geri almanın hesaplarını ve çalışmalarını yapmaya başladığı söyleniyor.

AK Parti, büyük kongresini Eylül ve ya Ekim ayında yapmayı planlarken, Parti kurmayları kongreden sonra yerel seçimlerde kazandıkları belediyeleri elinde tutmak, kazanamadıkları belediyeleri göstereceği en iyi adaylarla kazanmanın hesaplarını yapıyor.

BİR ÇOK İSİM KONUŞULMASINA RAĞMEN EN GÜÇLÜ ADAY DR. ŞADİ YAZICI

AK Parti 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerine en kapsamlı ve en titiz şekilde yaptığı çalışmalarla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerinde yoğunlaşmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Benim sevdam” dediği İstanbul’u tekrar geri alabilmek için daha şimdiden kurmaylarına talimat vererek çok kapsamlı çalışma ve araştırma başlattığı belirtiliyor. Edilen bilgilere göre bu çalışmaların ilk sonuçlarına göre bir çok adayın konuşulduğu ve en çok gündeme gelen ve konuşulan adayın Tuzla belediye başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın olduğu söyleniyor. Dr Şadi Yazıcı’nın yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski Çevre ve Şehircilik ve İklim değişikliği Bakkanı Murat Kurum, AK Parti İBB grup Başkan vekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksü, ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de adları geçiyor.

Üç dönem başarılı bir şekilde Tuzla Belediye Başkanlığı görevini yerine getirerek, yapmış olduğu dev proje ve hizmetlerle Tuzla’nın çehresini değiştiren, halk nezninde beğenilip çok sevilen, taraflı tarafsız herkesin başarılı bulup takdirini kazan Dr. Şadi Yazıcı’yı bir adım daha öne çıkarıyor.

Yine yapılan tüm araştırmalara göre 3. dönem Tuzla Belediye Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Dr. Şadi Yazıcı’nın dördüncü dönem Tuzla’dan aday gösterilmemesi halinde ise AK Partinin Tuzla’yı kaybedebileceği, Tuzla’yı sadece Yazıcı’nın adaylığı ile tekrar kazanılabileceği o yüzden İBB Başkan adaylığı olmaması halinde, dördüncü kez tekrar Tuzla Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN