Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020 / Kredi başvurum hangi aşamada?

Dünyayı etkileyen corona virüs (Covid-19) salgınının Türkiye'de ekonomik etkilerini en aza indirmek için Ziraat bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi sağlanıyor. Başvurular bankanın şubesine gitmeden internet üzerinden başvuru yapabiliyor. İşte detaylar..

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020 / Kredi başvurum hangi aşamada?

Pandemi halini alan ölümcül corona virüsün ekonomik hasarlarını azaltmak için, Türkiye'de 3 kamu bankası, (Ziraat Bankası Halk Bankası ve Vakıfbank) tarafından vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor. Ziraat Bankası da, uygun faiz oranıyla 6 ay sonra ödemeli 1000 TL ile 10000 TL arasında destek kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor. Vatandaşlar da Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020  nasıl yapılır? Başvuru yaptım kredim hangi aşamada? araştırması yapıyor. İşte 2020 Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi detayları..

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020 / Kredi başvurun hangi aşamada?

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU 2020

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada temel bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları ilgili detaylar paylaşıldı. İşte o açıklama..

İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamadan Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredi kullanmak mümkün.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr  sayfasına tıklayarak ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredinizi ATM'lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020 / Kredi başvurun hangi aşamada?

KREDİ BAŞVURUNUZUN DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN..

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden takip edebiliriniz.

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu 2020 / Kredi başvurun hangi aşamada?

KREDİ HAKKINDA..

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz;

10.000,-TL'ye kadar,

6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,

Aylık Eşit Taksitli,

Kredi kullanabilecektir.

 

ZİRAAT BANKASI KURULUŞU

 T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Türkiye'de bulunan 3 kamu bankasından bir tanesidir. Osmanlı Devleti tarafından 1863 yılında kurulmuştur.

Osmanlı Dönemi

Ahmet Şefik Paşa tarafından 1863 yılında Pirot Kasabası'nda kurulan ilk Memleket Sandığı'yla beraber Türk geleneklerinde bulunan karşılıklı yardımlaşma yani imece geleneğinden esinlenmiştir. 1867 yılında "Memleket Sandıkları Nizamnamesi" yasaya girmesiyle beraber Osmanlı Devleti'nin her alanında sandıklarla uzun yıllar başarılı şekilde hizmet verilmiştir.

1888 yılında Menafi Sandıklarıénın yerine işlevleri devralacak olan modern finans kuruluşu Ziraat Bankası resmen açılmış ve o tarihren itibaren Menafi Sandıkları da banka şubelerine dönüştürülüp faaliyete devam etmiştir.

1920-2000 dönemi

I. Dünya Savaşı sonrasında ülkenin işğal altında olması nedeniyle banka şubeleri Yunanlılar tarafından İzmir'de kurulan "Ziraat Bankası İdare Merkezi" ne bağlanmıştır. 1920 yılında TBMM tarafından Tbmm'nin kontolündeki yerlerde bulunan banka şubeleri Ankara'ya bağlanmıştır. 1922 yılında İzmir ve İstanbul teşkilatları da Ankara şubesine alınmış ve banka faaliyetine bütün olarak devam etmiştir.

1975 yılında Hamburd'da temsilcilik açan banka, Kırıs'ta 3 şube açmıştır. 1981 yılında Türkiye'nin ilk banka müzesi Ziraat Bankası Müzesi açıldı. 1988 yılında Türkiye'de ilk kez tarımı desteklemek için bir bölge ele alınıp GAP bölge üreticilerine kredi destekleri sağlanmaya başlandı. 2001 yılında Türkiye Emlak Bankası Ziraat Bankası bünyesine alınarak kapatıldı. 2001 ekonomik krizin ardından da diğer kamu bankalarıyla beraber olarak ortak bir yönetim kurulu tarafından yönetilmeye başlanan banka bu uygulamayı 2005 yılına kadar sürdürdü.

ZİRAAT BANKASI DEVLETE Mİ AİT?

Ziraat Bankası'nın New York, Bakü, Londra, Soyfa, Tiflis, Bağdat, Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Karakum, Karaoğlanoğlu, Atina, Gönyeli, İskele, Rodos, Gümülcine, Cidde'de şubeleri bulunmaktadır. 2003 Ziraat Bankası'nın 140. yılı kutlaması adına PTT tarafından Ziraat Bankası logolu posta pulu basılmıştır. 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡