Yayın İlkelerimiz

1- İletişim Bilinci Geliştirme

İnternet dünyasının doğru kullanılmasını hedefleyen haber sitemiz, doğru bilgi, sağlam kaynaklı haberlerden faydalanılmasını amaçlamaktadır.

2- Arşiv Kullanımı:

Bölge Gündem, arşiv, görsel ve metin haber kullanımında, gerektiği yerden yayın ilkesine uygun şekilde haberi düzenleme ya da kaldırmayı taahhüt etmektedir.

3- Farklı ses- Farklı Görüş:

Her görüşe aynı mesafede, tarafsız ve ilkeli haber yayını yapan Bölge Gündem, sesinizi tüm dünyaya duyurmakla kalmayıp, görüşlerinizin dünya genelinde bilinmesini sağlar.

4- Eğitici Olmak:

Bilgi ve kaynakların doğru kullanımını prensip edinen Bölge Gündem, okuyucularının faydalanmasını sağlayacak haberleri araştırarak yayın yapar.

5- Cevap Hakkı:

Bölge Gündem Görüşlerin ya da zıt fikirlerin birbirlerine itham ettiği durumlarda, her iki tarafa söz hakkı verme ilkesiyle, tarafsız haber yapma prensibiyle yayın yapmaktadır.

6- Analist:

Bölge Gündem; Analiz, değerlendirme ve haber yapma anlayışı ile, cereyan eden olayların tahlilinde uzman kadroya sahiptir.

7- Tercih edilir olmak:

Tarafsız haber yayını yapan Bölge Gündem, Gazetede olduğu gibi internet haberciliğinde tercih edilen haber kaynağı olmayı hedeflemektedir.