Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

Survivor 2023 yarışmasında boy gösteren Barış Telli'nin ayağında protez olduğunu görenler bu durumun nedenini araştırmaya başladı. Peki Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

TV8'in ilgiyle izlenen programı Survivor'da heyecan başladı. Birçok ünlü ismin yer aldığı yarışmaya hırsı ve mücadelesiyle milli sporcu Barış Telli damga vurdu. Barış'ın ayağında protez olduğunu görenler de bu durumun nedenini merak etti. Bu kapsamda çokça araştırılan Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor? sorularının yanıtları araştırılıyor.

Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

SURVİVOR BARIŞ'IN AYAĞINA NE OLDU?

Survivor yarışmacılarından olan Barış Telli'nin sağ ayağında protez olduğunu görenler bunun nedenini merak ediyor. Barış Telli, 1993 senesinde geçirdiği trafik kazası sonucu sağ bacağını kaybetti.

Hayallerinden asla vazgeçmeyen Barış Telli, spor kariyerine ilk olarak İsmet Aydınlı İlköğretim Okulu'nun jimnastik takımında başladı. 2009 yılında tanıştığı spor adamı Hadi Neşet Türkmen'in desteğiyle 2012 yılında özel koşu protezine kavuştu. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda 100 m koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazandı. Türkiye'yi milli atlet olarak temsil etmeye başladı.

2014 yılında, yüksek atlamada Avrupa ikincisi olarak gümüşmadalya kazandı ve Türkiye rekoru kırdı. Aynı yıl, Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı ile dördüncü kez Dünya üçüncülüğünü kazandı. 2015 yılında da Türkiye'nin ilk bedensel engelli beden eğitimi öğretmeni olmuştur.

Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

Barış Telli, 2015 yılında 32 golle, 2009 ve 2013'ün ardından bir kez daha Ampute Futbol Süper Ligi gol kralı oldu. 2016'da tekerlekli sandalye tenisine başladı ve çiftlerde Türkiye Şampiyonluğu elde etti. 2017 yılında Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı ile Avrupa şampiyonluğunu kazanma gururunu yaşadı. Aynı maçın ardından verdiği pozu ile de yılın fotoğrafı ödülünü kazanmıştır. 2018 yılında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adayı Türkiye'nin Spor Tanıtım Elçisi, 2019 yılında UEFA tarafından Equal Game Tanıtım Elçisi, 2020 yılında ise Össur Marka Elçisi olarak seçildi.

SURVİVOR BARIŞ NE İŞ YAPIYOR?

Survivor Barış, Türkiye'nin ilk bedensel engelli beden eğitimi öğretmeni olarak tarihe geçmiştir. Öğretmenlik kariyerine devam etmektedir.

Survivor Barış'ın ayağına ne oldu? Survivor Barış ne iş yapıyor?

71
0
117
18
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN