Son dakika | Sözleşmeli personelin kadroya geçişi teklifi TBMM'ye sunuldu! O kişiler kadroya geçecek! İşte EYT'de son durum

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sözleşmeli personelin kadroya geçişini sağlayan kanun teklifinin TBMM'ye sunulduğunu açıkladı. Elitaş, EYT düzenlemesi hakkında da bilgi verdi.

Son dakika | Sözleşmeli personelin kadroya geçişi teklifi TBMM'ye sunuldu! O kişiler kadroya geçecek! İşte EYT'de son durum

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM'ye sunulan sözleşmeli personelin kadroya geçişine ilişkin düzenleme ve milyonların merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi hakkında konuştu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA GEÇİŞİ

Elitaş'un açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

28 Kasım 2022'den önce işe başlayanlar kadroya geçecek. Kanun Teklifi biraz önce TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Cumhur İttifakı olarak genel taslağı kanun haline getirmek için görevi yerine getirmiş olduk. İlgili komisyonlara havale edilecek, komisyonlarda gündemi içinde takdiri önümüzdeki hafta bugünden itibaren 48 saat içinde görüşülmesi gerekiyor. Pazartesi veya Salı günü önümüzdeki hafta bu kanun teklifini yasalaştırmayı planlıyoruz. Bu teklifin 458 bin kişiye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında düzenleme yapıyoruz. Bunu tamamen 657 sayılı kanunun 4B maddesine göre gerçekleştirmiş oluyoruz. Uzman çavuşlarla ilgili kanun var, o kanunla ilgili belli süre uzman çavuşluk yapanlar sınava tabi olmadan ilk başvurduğu kurumlarla ihtiyaç varsa memuriyet hakkı kazanma düzenlemesi var, o düzenleme devam ediyor.

Sözleşmeli personelin nasıl çalıştırılacağına ilişkin düzenlemeler mevcut. Buna geçenler devlet memuru kadrosunda devam edecekler. Sözleşmeli personellerin devam garantisi olmadığı gibi terfi imkanları ve imza yetkileri yoktu. Bunlar devlet memuru statüsüne gireceklerinden dolayı bu imkanlardan yararlanacaklar.

EYT DÜZENLEMESİ

EYT'de kanun yapma yönünden belli zaman alacaktır. EYT bize geldikten sonra Meclis'te 10 günlük bir çalışma süresi gerekir. Kimse endişe etmesin, yetiştireceğiz. Bakanlık henüz çalışmayı göndermedi.

İlgili Haberler
0
1
0
0
0
1
2
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN