Bakan Yardımcısı Mehmet Güven, Ayda'nın sağlık durumunu açıkladı

Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, depremde enkaz altından çıkarılan İdil Şirin, Elif Perinçek ve Ayda Gezgin'in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Bakan Yardımcısı Mehmet Güven, Ayda'nın sağlık durumunu açıkladı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki doktorlardan bilgi alan Prof. Dr. Muhammet Güven basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sözlerine bütün vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti, hayatını kaybeden vatandaşlara  rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diledi. 

Enkazdan 58 saat sonra kurtarılan İdil Şirin hakkında konuşan Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven," Dün ve bugün kurtarılan 3 çocuğumuzun durumunu öğrenmek için geldik. İdil kızımızın durumu iyi. Bir Covid-19 pozitifliği var onun dışında tedavisi devam ediyor. " dedi.

Ayda'nın sağlık durum belli oldu

ELİF PERİNÇEK'İN SAĞLIK DURUMU İYİ

Elif Perinçek'in sağlık durumuna ilişkin konuşan Muhammet Güven," Elif kızımı ziyaret ettik, annesi ve kardeşleri ile birlikteydi. Onun durumu da iyi, takip ediliyor. " diye konuştu.

Ayda'nın sağlık durum belli oldu

AYDA GEZGİN'İN SAĞLIK DURUMU

Ayda Gezgin'in sağlık durumu hakkında aldığı son bilgileri aktaran Güven," Biraz önce girişi yapıldı. Genel olarak bakıldığında bir problem görünmüyor. Genel durumu iyi, şuuru açık ve konuşabiliyor, hayati fonksiyonlarında bir problem yok görünüyor. Hocalarımız gerekli işlemleri yapıyorlar. Tetkiklerini aldılar, tetkiklerinin ardından biz tekrar hocalarımızla görüşeceğiz." ifadelerini kullandı.

YOĞUN BAKIMA ALINACAK

Güven, Ayda Gezgin'in yoğun bakıma alınacağını söyledi. 

Öte yandan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güven, İdil Şirin'in annesinin de Covid-19 testinin pozitif olduğunu belirtti. 

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡