Arabam com, Vava Cars Turkey, Araba Sepeti ve Letgo'ya neden soruşturma açıldı, kapanacak mı?

Arabam com, Vava Cars Turkey, Araba Sepeti ve Letgo'ya neden soruşturma açıldı, kapanacak mı? soruları online ticaret platformuna açılan soruşturma ile araştırılıyor. Haberimizden Rekabet Kurulu tarafından verilen kararın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Arabam com, Vava Cars Turkey, Araba Sepeti ve Letgo'ya neden soruşturma açıldı, kapanacak mı? Rekabet Kurumu tarafından online satış platformu olan 4 büyük markaya soruşturma açıldı. Türkiye'nin güzide 4 büyük satış noktasının söz konusu olayda bir ihlali olup olmadığı merak ediliyor. İşte konunun tüm detayları...

Arabam com, Vava Cars Turkey, Araba Sepeti ve Letgo'ya neden soruşturma açıldı, kapanacak mı?

ARABAM COM, VAVA CARS TURKEY, ARABA SEPETİ VE LETGO'YA NEDEN SORUŞTURMA AÇILDI, KAPANACAK MI?

Rekabet Kurumu tarafından verilen kararda, "

Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.

Çevrim içi platformlar üzerinden ikinci el binek araç alım, satımında faaliyet gösteren Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş.’nin çeşitli uygulamalar ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Arabam com, Vava Cars Turkey, Araba Sepeti ve Letgo'ya neden soruşturma açıldı, kapanacak mı?

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 21.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-33/528-M sayı ile karar verdi." ifadeleri kullanıldı.

0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN