Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Anneler Günü varlığı manen kabul edilmiş bir gündür. Anneler günü yaklaşırken herkes bu özel günün önemini ve değerini merak etmeye başladı. merakla Anneler günü nedir? Niçin kutlanır? Sorusunu araştırmaya başladı.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Anneler Günü'nün yaklaşmasına sayılı günler kala herkes bu özel günün önemini ve değerini merak etmeye başladı. Merak edenler Anneler günü nedir? Niçin kutlanır? Sorusunu araştırmaya başladı. Peki Anneler günü nedir? Niçin kutlanır? Hangi olaydan sonra kutlanmaya başladı? Ayrıntılar haberimizde...

ANNELER GÜNÜ NEDİR,NİÇİN KUTLANIR?

ABD’nin Philadelphia eyaletinde, birbirlerine çok tutkun Anna Jarvis adında bir kız ve orta yaşta bir annesi yaşıyordu. Jarvis için hayat annesinden ibaretti. Bu sevgi öyle bir hal almış ki annesiz yaşamak aklına bile gelmiyordu.

Bir gün Jarvis’in annesi hastalandı. Jarvis üzgündü. Ama annesinin iyileşeceğine tüm kalbi ile inanıyordu. Ama aklına bile getirmek istemediği olay başına geldi. Annesini 9 Mayıs 1906 Çarşamba günü vefat eder. Jarvis’in dünyası yıkıldı. Neredeyse çıldırma noktasına geldi. Kendini öldürme teşebbüsünde bile bulundu. Bir arkadaşı ona bunun doğanın bir kanunu olduğunu, buna katlanması gerektiğini ve bir gün yine annesine kavuşacağını söyler. Jarvis acısını unutmasa da buna katlanmasını öğrendi.

Anna Jarvis Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kaybettiği annesi için her yıl aynı gün acılarını tazeliyordu. 1908 yılında başlattığı anneleri anma gününde, 1914 yılında onaylanınca Amerika çağında genişlemeye ve tüm Ülkelere yayılmaya başladı. 

Aradan 1 yıl geçmişti. Bu unutulmaz acının yıl dönümünde 1907 yılının 9 Mayısında Jarvis’i yalnız bırakmak istemeyen arkadaşları ve akrabaları onun evine doluştular. Jarvis’in bakışlarından bir şeyler tasarladığı anlaşılıyordu. En sonunda bunu çevresine açtı: “Annemin ölümünden 1 yıl geçti. Bu 1 yılda şunu anladım ki, dünyada hiçbir şeyin ANNENİN yerini dolduramaz. Tanrı’dan sonra her şeyimizin odur. Hayattayken onların değerini iyi bilelim. Benim aklıma bir düşünce geldi. Hiç olmazsa her senenin 1 gününü onlara ayıralım. O günü onlarla dolduralım. Belki böyle yapmakla onlara ne kadar önemli olduklarını, şükranlarımızı bir parça olsun ödeyebiliriz.”

Anneler Günü’nün Tarihçesi

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında kutlanmaya başlandı.

Anna Jarvis, annesini kaybettiğinde 41 yaşında bir bayandı.  Anna Jarvis, annesine yaşarken yeterince ilgi göstermediğini düşünüyordu. Anna Jarvis’in annesi Ann Maria 1905 Mayıs’ının 2. pazar günü ölünce, Anna Jarvis’in yıllarca sürecek üzüntüsü de başlamıştı.

Anna Jarvis, 1907 yılında bir arkadaşı ile birlikte her Mayıs ayının 2. pazar günü annesinin ölüm yıldönümü olan bugünü anneler için kutlama yapmaya karar verdi.

Dünya’da Anneler Günü

Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanan bir gün olmakla beraber en geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Öte yandan bazı ülkelerde ise farklı tarihlerde kutlanan bir gün olan Anneler Günü; Norveç'te Şubat'ın ikinci Pazar günü, Yunanistan'da 2 Şubat'ta, İsrail'de 30 Ocak-31 Mart arası bir tarihte, Gürcistan'da 3 Mart'ta, Afganistan, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Laos, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Rusya, Sırbistan, Kazakistan ve Kırgızistan'da ise 8 Mart'ta kutlanmaktadır. Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), İrlanda ve Nijerya'da Büyük Perhiz'in dördüncü Pazar günü, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Umman, Lübnan, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen'de 21 Mart günü, Slovenya'da 25 Mart'ta, Ermenistan'da 7 Nisan'da Çin Halk Cumhuriyeti'nde 21 Nisan'da, Nepal'de Baisakh Amavasya'da, Macaristan, Litvanya, Portekiz ve İspanya'da Mayıs'ın ilk Pazar günü, Güney Kore'de 8 Mayıs'ta, El Salvador, Meksika ve Guatemala'da 10 Mayıs'ta, 15 Mayıs'ta Paraguay'da, 26 Mayıs'ta Polonya'da, 27 Mayıs'ta Bolivya'da, Cezayir, Dominik Cumhuriyeti, Fransa, Fransız Antilleri, Haiti, Mauritius, Fas, İsveç ve Tunus'ta Mayıs'ın son Pazar günü, Nikaragua'da 30 Mayıs'ta, Moğolistan'da 1 Haziran'da, Lüksemburg'da Haziran'ın ikinci Pazar gününde, Kenya'da Haziran'ın son Pazar gününde, Tayland'ta 12 Ağustos'ta, Kosta Rika ve Antwerp'te 15 Ağustos'ta, Malawi'de Ekim'in ikinci Pazartesi gününde, Belarus'ta 14 Ekim'de, Arjantin'de Ekim'in üçüncü Pazar günü, Rusya'da Kasım'ın son gününde, Panama'da 8 Aralık'ta, İran'da 16 Aralık'ta, Endonezya'da ise 22 Aralık'ta kutlanmaktadır.

  

Anneler Günü’nü Mayıs’ın ikinci Pazar Günü Kutlayan Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri ABD
Anguilla
Aruba
Avustralya
Avusturya
Bahamalar
Bangladeş
Barbados
Belçika
Belize
Bermuda
Bonaire
Brezilya
Brunei
Bulgaristan
Kanada
Şili
Çin
Tayvan
Kolombiya
Hırvatistan
Küba
Curaçao
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Ekvador
Estonya
Finlandiya
Almanya
Gana
Yunanistan
Grenada
Honduras
Hong Kong
İzlanda
Hindistan
İtalya
Jamaika
Japonya
Kıbrıs Cumhuriyeti
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Letonya
Malta
Malezya
Myanmar
Hollanda
Yeni Zelanda
Pakistan
Peru
Filipinler Filipinler
Porto Riko
Slovakya
Güney Afrika Cumhuriyeti
Saint Lucia
Saint Vincent ve Grenadinler
Sint Maarten
Singapur
Surinam
İsviçre
Rusya
Trinidad ve Tobago
Türkiye
Ukrayna
Uruguay
Venezuela
Zimbabve

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI UZUN, DUYGUSAL, KISA VE ÖZ | ANNELER GÜNÜ MESAJLARI 2021

 Anneler günü mersajlarına nasıl ulaşabilirim sorusu ile birlikte, Anneler Günü ne zaman sorusu da cevabını bekleyen sorulardan birisi oldu. Anneler Günü 2021 yılında 9 Mayıs Pazar günü kutlanacak.

- Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

 - Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

- Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

- Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

- Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

- Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI DUYGUSAL 2021

- Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

- Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

- Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

- Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

- Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI UZUN, KISA VE ÖZ 2021

- Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

- Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
- Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

- Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI EN GÜZEL EN ANLAMLI 2021

-Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

-Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. en aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

-Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

-Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

-Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

-Her şeye değer senin sonsuz sevgin.. Annem…Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

-Gözyaşlarımı dindiren, beni hayata getiren ve hayata bağlayan canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI KISA ANLAMLI 2021

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Kuzey rüzgârı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim.

Benim bitаnecik tаtlı аnnem, senin çocuğun olduğum için her zаmаn gurur duydum. Ellerinden öperim.

Senin kucаğın, senin merhаmetin beni yаşаmа bаğlıyor sevgili аnneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Benim bi tanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

Anneler günün kutlu olsun Annem! Her zaman söylemesem de seni çok sevdiğimi bir tek sen biliyorsun.

Senin kucağın, senin merhametin, beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim, Anneler günün kutlu olsun.

Yüreğindeki sınırsız Sevgi ve sabır için çok teşekkürler canım anneciğim. Anneler günün kutlu olsun!

Gözyaşlarımı dindiren, beni hayata getiren ve hayata bağlayan canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Hırçınlığımın tesellisi, şefkаtine sığındığım, hаyаtımı gönüllü pаylаşаn аnnem. hаkkını nаsıl öderim.

Bana verdiğin sevgiyle bütün dünyam çiçek açtı. Onları hiç soldurmadım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Bаnа verdiğin sevgiyle bütün dünyаm çiçek аçtı. Onlаrı hiç soldurmаdım аnnem. Anneler günün kutlu olsun.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI DUYGUSAL 2021

Üzülme anne benim için üzülme. Üstümü örterim merak etme üşütmem. Ben senin küçük yavrun. Anneler gününü kutlarım.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin Annem аnnem Seni çok аrıyorum Çok özledim Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim

Anneciğim seni ben çiçeklerden yemişten ve klasik dörtlüklerde anlatıldığından daha çok fazla severim, seni çok severim.

Sınırsız bir sеvgi, anlatılmaz bir sеvgiylе bеni sеvеn annеm, sana layık olmak için yaşıyorum. Annеlеr günün kutlu olsun.

Sеn varkеn bеn yoktum. Sеn açkеn bеn toktum. Şimdi dе, sonra da başımın tacı annеm. Sеni hеp sеvеcеğim bеnim canım annеm.

Sınırsız bir sеvgi, аnlаtılmаz bir sеvgiylе bеni sеvеn аnnеm, sаnа lаyık olmаk için yаşıyorum. Annеlеr günün kutlu olsun.

Annеsindеn dayak yеdiği haldе, yinе “annе” diyе ağlayan bir çocuktur aşk. Bizе bu aşkı yaşatan tüm annеlеrimizе sеvgilеrlе…

Sаnа binlеrcе kеz tеşеkkür еtsеm аzdır Sеn bеnim hаyаt ışığımsın, Annеmsin Vаrlığımın tеk nеdеni Annеlеr günün kutlu olsun.

Annеciğim, bir günümdе dеğil hеr günümdеsin. Annеm olman dünyadaki еn büyük şansım, iyi ki varsın. Sеni çok sеviyorum annеm.

Gökyüzündеn bir yıldız kayar dilеk tutarız. Annеm gözlеrini kapar bütün dilеklеri bеnim içindir. Ellеrindеn öpеrim annеciğim.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Bеnim için hеr şеyе katlanan hеr zaman yanımda olan dеğеri biçilеmеyеn dünyanın еn güzеl annеsinin, annеlеr günü kutlu olsun.

Sana binlеrcе kеz tеşеkkür еtsеm azdır. Sеn bеnim hayat ışığımsın.Annеmsin. Varlığımın tеk nеdеni. Annеlеr günün kutlu olsun.

Dün, bugün vе yаrın dаimа sеni sеvdim, hеp sеvеcеğim Bizimki bitimsiz, tаnrısаl bir sеvgi Annеciğim аnnеlеr günün kutlu olsun.

Başımı dizlеrinе koymaya gеldim. Annеciğim bеnim, hüznümü sеvincе dönüştürеn tеk insansın. Annеlеr günün kutlu olsun annеciğim…

Dün, bugün vе yarın daima sеni sеvdim, hеp sеvеcеğim. Bizimki bitimsiz, tanrısal bir sеvgi. Annеciğim annеlеr günün kutlu olsun.

Yеmеk koyulurkеn, ‘bu kаdаr yеtеr’ dеdiktеn sonrа mutlаkа bir kаşık dаhа yеmеk koyаn kişiyе ‘аnnе’ dеnir. Vе o hеr şеyе dеğеrdir.

Kulağımda tatlı sеsin, ninni yavrum uyu dеrsin, sеvgi bağın еksilmеsin annеciğim, biriciğim. Biricik yavrun annеlеr gününü kutluyor.

Sеn hayatımın kutup yıldızı oldun. Nеrеyе gidеrsеm gidеyim ışığının altında Sеvginlе uyudum. Doğru yolu buldum. Sеni sеviyorum annеm.

Güneş yüzlü, аltın kаlpli, аğır bаşlı, tаtlı dilli, meleklerin eşi sаnki sensin, benim güzel аnnem. Anneler günün kutlu olsun biricik аnnem. 

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI 2021 EN GÜZEL, EN ANLAMLI

Elbiselerine sığamayacak kadar kocaman olan karnında beni aylarca taşıyan canım annem, iyi ki varsın. Seni minnetle kucaklıyorum; anneler günün kutlu olsun.

    Bir bitkiye can veren su gibi güneş gibi beni dünyaya getirip büyüttün, yıllar boyu koruyup kolladın. Neler yapsam hakkını ödeyemem, benim biricik annem. Hasretle yanaklarından öperim.

    Anneciğim, bir tanem, bana verdiğin nefesle senin bir parçan olarak yaşama tutunmak ilk şansımdı. Sana minnettarım, biricik yavrun.

    Benzersiz bir gündü beni dünyaya getirdiğin gün. Şimdi aradan bunca yıl geçmesine rağmen ilk anki derin bağımızla hala birbirimize bağlıyız. Seni özleyerek geçirdiğim günlere bir yenisini ekliyorum. Kavuşmak özlemiyle ellerinden öperim canım.
 

    Sevgili Annem! Sana seslenmeyeli ve o güzel sesini duymayalı ne kadar zaman geçti ki? Seni nasıl özlediğimi bir bilsen… Yaşadıkça insan daha çok anlıyormuş anne olmanın manasını. Anneler günün kutlu olsun.

    Artık ben de yavrumun ardından düşüncelere dalıyor ve onun üstüne titriyorum. Şimdi seni anlamak daha kolay geliyor. Sana olan sevgim hiç azalmadı, aksine çığ gibi büyüdü. Her an özlediğim annem, canımın parçası. Anneler günün kutlu olsun.

    Sevgiyle, emekle, sabırla geçen günler annelerin günü canım annem. Senin için ne yapsam bu hakkın nasıl ödenir ki? İnan anılarımızı bir bir aklımdan geçirip senin özlemini içimde büyütüyorum. Kucak dolusu sevgiler, hasretle öperim.
 

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

    Seni düşünmeden geçen günlerim var mı yaşamda bilemem. İlk aşkım, yaşam kaynağımsın. İyi ki varsın anneciğim diyorum içimden, sana koşup gelmek için sabırsızlanıyorum. Günün kutlu olsun dünyanın en güzel annesi.

    Seninle başladım soluk almaya, senle çarptı kalbim. Ağlamak da gülmek de senden bana geldi. Seninle düşe kalka yaşamayı öğrendim. Hem de sayende yolumu buldum ve ilerleme kaydettim. Biricik anneciğim. Anneler günün kutlu olsun!

    Ya senin olmasaydım diye düşünürsem içleniyorum. Kimi felsefelere göre doğmadan evvel her bebek hayata geleceği tüm şartları seçiyormuş. Acaba nasıl bulduk birbirimizi? İyi ki annemsin.

    Sensiz olmayı düşünemediğim yaşamda, elimden tuttuğun için sana her zaman minnettarım. Sensiz inan yaşayamazdım. İyi ki varsın canım, Anneler Günün kutlu olsun!

    Hayalinle uyandığım gecelerde hem küçücükken hem bu yaşımda beni hep teselli eden sensin. Her güçlükte yanımda olduğun için minnettarım. İyi ki varsın.

    Sevgili annem, bana aşıladığın güçle yaşamda bunca yol aldım. En güzel günleri gelecekte paylaşmak arzusuyla, seni seviyorum!

    Düşlerimde adını sayıklıyorum, zor anlarda seni yakınımda istiyorum. Bu aşk bitmez anneciğim; Anneler Günün kutlu olsun.

    En güzel hatıralarımda elimi sen tutuyorsun sevgili annem. En zor anları seninle aştık ve bugüne beraber geldik. Minnettarım.

    Her tartışmamızda komik bir yan buluyorum, her hüzünde tesellim yine sen oluyorsun. Seni hiçbir şeye değişmem. Benim için bir tanesin; iyi ki varsın.

    Seni dünyalara değişemem derdin, şimdi sıra bende! Benim her şeyimsin. Seni hiçbir kimseye değişmem canım. Çok yaşa annem.

    Bana öğrettiğin her şey için daima minnettar olacağım. İyi ki varsın benim biricik annem. Günün kutlu olsun.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

    Anneciğim seninle geçen günlerimiz ışık dolu. Bana anlattıklarınla okuduklarında bildim ve tanıdım dünyayı. Emek verdiğin her dakika için sonsuz minnetle seni kucaklıyorum. Anneler günü kutlu ve mutlu olsun.

    Seni mutlu ettiğim her adım, benim de bir için kıvanç kaynağı. Başarılarımda payın büyük. Sevgiyle ve özlemle seni kucaklarım, Anneler Günün kutlu olsun.

    Aramızda asla başka kimsenin olamayacağını şimdilerde iyice anladım canım annem. Yıllar geçtikçe sana olan sevgim kalbimden taşar oldu. Özlemle ellerinden öperim.
 

    Seninle daima yepyeni şeyler keşfettiğimiz küçüklük anılarım bugünü bile aydınlatacak güzellikte. Güneşim olduğun için teşekkürler. Anneler günün kutlu olsun.

    Sıcaklığınla hayatımı güzelleştirdin. Seni seviyorum, iyi ki annemsin. En güzel anneler günü nice senelerce senin olsun.

    Güzel annem desem de yetmez, mis kokulu annem desem de yetmez. Sevgimi anlatmak için kelimeler bana kafi gelmez. İyi ki varsın bir tanem.

    Sana uzanan kollarım daima bir çocuğunkiler gibi olacak. Benim biriciğim her zaman sensin. Anneler günün kutlu olsun.

    Koynunda uyanan bir bebektim yıllar önce; şimdi hala aynı bağla sevgini taşımayı sürdürüyorum. Anneler günün kutlu olsun canım.

    Benimle uğraşıp büyüttüğün, emek verdiğin ve yaşamı paylaştığın her gün benim için çok kıymetli. Kokunu içime çekmek, anneciğim, sadece mutluluğun eşdeğeridir benim için.

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

    Anneler günü ile seni yüceltmeye bir türlü razı olmuyorum. Sen her an ve her gün benim kalbimdesin. Geceler, sınavlar, hastalıklar boyu yanı başımda bir sen vardın. Bunu unutmak ne mümkün, ben seninim sen benimsin! Anneler günün kutlu olsun.
 

    İyi ki varsın biricik validem! Canım annem. Her an bir özlemle yaşıyor gibiyim sana gelen yollarda… Özlemle geçerken günlerimiz, geleceğin kıymetini anlıyorum. Sonra aylar oluyor yıllar oluyor ve birlikteyiz diye şükrediyorum. Neyim varsa anacığım, önüne seriyorum. Seni seviyorum.

    Canım anneciğim. Kahkahalarının karıştığı eski günleri anmak hala mutluluk veriyor. Nice güzel yılları paylaşalım. Anneler günün kutlu olsun.

    En tatlı yazlar, en sıcak kışlar birbirini kovaladı. Ömrümce seni sevdim ve daima da seveceğim. Anneler Günün kutlu olsun.

    Tebessümünle karşıladığın her hatamdan ders aldım. Mutluluk içinde geçti sanki yıllarım. İyi ki annemsin diyebiliyorum bugün. İyi ki varsın. Nice anneler günlerine.

    Bir tanem, annem! Güzel sesini, hamarat ellerini küçüklük anılarımda saklıyorum. Seninle aştığımız her hüznü övünçle başarılara çevirdik. Sana layık olmak mutluluk veriyor. Sevgilerimle, Anneler Günün kutlu olsun.

    Anneciğim diye uyandım uykumdan. Sana sarılmak istedim bir an. Bu gün Anneler Günü, senin günün. Kutlu olsun bir tanem. Daima yanımda olduğun için teşekkürler.

    Anneler Günü seni sevmek için yetmez. Bana yıllar ve mevsimler de az gelir. Kurduğumuz masalar, kucaklaştığımız kavuşmalar, fotoğraflarımız ve diğer her şey kalbimde kocaman bir yer tutan hatıralar… İyi ki varsın.

    Sevgili annem, nasıl da sana benziyorum giderek ve özlemim artıyor. Kıymetini şimdi anladığım her şeye rağmen, seni daima seviyorum. İyi ki varsın bir tanem.

Geliştirdiğiniz fikirlerle, tüm aile için bir mesaj yazabilir hatta konsept ortaya çıkarabilirsiniz. İnanın anneler günü anlamlı sözler sayesinde biraz daha heyecanlı ve keyifli geçecek. Anneler günü güzel sözler bulup annenizi neşelendirmeniz için en doğru zaman. Ona olan sevgi ve minneti bir an bile kalbimizden eksik etmediğimiz annemizi yüceltmenin bahanesi işte bu gün.

Kendi hazırlayacağınız anneler günü sözleri içtenliğiyle onu en çok etkileyecek sonuçları elde etmenizi sağlıyor. Bu yüzden anneler günü ile ilgili sözler araştırırken aklınıza gelenleri bir kenara mutlaka not edin. Mesajınız kısa ya da uzun, sade veya duygulu olabilir; soru işaretlerinin bir kenara bırakın. Doğrusunu söylemek gerekirse içinizden geldiği gibi olmalı. Kendi oluşturacağınız anneler günü için sözler doğaçlamanıza ekleyip notlarınızdan mükemmel şeyler yaratabilirsiniz.

“Bana sevginin, umudun, yaşamın ve güzelliğin anlamını öğreten kadın; beni en saf ve gerçek sevgiyle büyüten, sonsuz sabrına hayran olduğum kadın… Anneler günün kutlu olsun.”

“Hayatta en çok istediğim; gülümsemenin yüzünden eksik olmaması. O güzel gözlerin hiçbir acıyla ıslanmaması. Seni çok seviyorum anneciğim.”

“Nasıl oluyor da tüm yorgunluklarımı, sızılarımı bir sarılmayla dindirebiliyorsun… Nasıl oluyor da sıcak bir gülüşle içime işleyip beni tüm dertlerden çekip kurtarabiliyorsun… Sanırım cevap hep aynı, cevap hep senin güzel yüreğinde saklı. Anneler günün kutlu olsun canım annem.”

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

“Senin bir parçan olduğum için çok şanslıyım. Dünyaya tekrar gelsem yine senin evladın olmak için her şeyimi verirdim. İyi ki varsın anneciğim.”

“Varlığın iliklerime işlemiş, yokluğunu asla kabullenemem annem. Senin yerini hiçbir şey dolduramaz. Beni ayakta tutan varlığını hiçbir şeye değişemem. Bir tek sen ol, bana yeter. Seni çok seviyorum.”

“Tüm fırtınaları atlattığım liman, her felakette koştuğum sığınaksın. Mutluluğumu arttıran, sevincime ortak olan, beni en büyük sevgiyle kucaklayansın. Sen benim canım annem, diğer yarımsın. Anneler günün kutlu olsun.”

“Bazı sıkıntılarımda ne bir söze ne de başka bir şeye ihtiyacım oluyor, senin bir şefkatli bakışın beni kendime getiriyor. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.”

“Cenneti ayaklarının altında taşıyan kadın, güzeller güzeli annem. Varlığın bana her zaman güç verdi. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Anneler günün kutlu olsun.”

“Mesafeler ne kadar artarsa artsın sen benim baş tacımsın. Sen benim sol yanımda en güzel zamanlarımsın. Anneler günün kutlu olsun. Canım annem…”

“Her başarımın arkasında sen varsın, her mutluluğumun temelinde senin mutluluğun. İyi ki varsın.”

“Sana olan sevgimi anlatmaya ne bir söz ne bir şarkı ne de bir hediye yeter. Seni kendimden çok sevdiğimi bil yeter. Anneler günün kutlu olsun annem.”
 

“Bütün başarısızlık ve felaketlere rağmen hayata karşı umudumu hiçbir zaman kaybetmiyorsam senin gibi yüce gönüllü bir anne tarafından büyütüldüğümdendir. Beni doğrumla yanlışımla, tüm hatalarımla sevdiğin; her zaman tereddüt etmeden bağrına bastığım için bu kadar güçlüyüm annem. Anneler günün kutlu olsun.”

“Yalnızlık nedir bilmedim hiçbir zaman, çünkü senin gibi şefkatli bir anneye sahibim. Beni hiçbir sıkıntımda, hiçbir yanlışımda, hiçbir yalnızlığımda tek başıma bırakmadın. Bıkmadan usanmadan açtın kollarını, açtın güzel yüreğini. Senin hakkını asla ödeyemem annem, anneler günün kutlu olsun.”
 

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

“Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadığın için, sonsuz sabrınla beni koruduğun için, bana dünyanın en güzel sevgisini sunduğun için sana minnettarım. İyi ki senin evladınım.”

“Bana sunduğun sınırsız sevgi, destek ve sabır için teşekkürler anneciğim. Seni çok seviyorum.”

“Gönül bahçemde açan en güzel, en değerli çiçek sensin. Sen yanımdayken hiçbir şey beni üzemez. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.”

“Hayat ışığım, akıl hocam, güzeller güzeli annem. Seni bir gün değil her gün seveceğim, sonsuza kadar kalbimdesin. Mesafeler ne kadar artarsa artsın sana olan düşkünlüğüm hiçbir zaman değişmeyecek, sevgine muhtaçlığım hiç bitmeyecek. Anneler günün kutlu olsun.”

Anneye alınabilecek güzel ve anlamlı bir hediye seçeneği olan isim yazılı çikolatalar, Anneler Günü Sözleri olarak oldukça anlamlı bir hediye olacaktır. Çikolata barlarının üzerinde seni seviyorum gibi yazılardan oluşan cümleler bulunacaktır. Böylece anneye özel bir armağan vermiş olacak ve diğer yandan onu son derece mutlu edeceksiniz. Anneler Günü Kutlu olsun.

“Canım annem, senin sonsuz sabrını ancak bir evlat sahibi olduğumda anlayabilirim. Eğer seçme şansım olsaydı emin ol yine senin gibi bir kadının ellerinde büyümek isterdim. Seni çok seviyorum anneciğim.”

“Her zaman sabırlı, şefkatli, merhametli, koruyucu, bağışlayansın. Benim dünya güzeli annemsin. İyi ki varsın.”

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Anneler günü hediye önerileri

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası
6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi
8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)Laptop
10)Kişiye Özel Kare Taş Baskı
11)Çamaşır Makinesi
12)Kişiye Özel Havan Seti
13)Kol Çantası
14)My Name is – Üç İsimli Kolye
15)Ayakkabı
16)Kol Saati
17)El Yapımı Hediyeler
18)Anneye Özel Kaseli Salata Kesme Tahtası
19)En Şık Yüzük Modelleri Kozmetik Ürünü
20)Alternatifleri Kişiye Özel Mutfak Seti
21)Pratik Mutfak Eşyaları
22)Kanvas Tablolar
23)Anneler Günü Hediyesi
24)Kare Yastık Tencere Setleri
25)El Yapımı Ayakkabı
26)Kişiye Özel En İyi Anne Kupa Bardak
27)El Yapımı Bileklik
28)En Şık Elbiseler
29)Kişiye Özel Çiçekli Anneler Günü – Beyaz Kupa
30)Fincan Takımları
31)El Yapımı Kolye Fikri
32)Yılın Annesi Tişörtü
33)El Yapımı Gece Lambası

ÇİÇEKTEN VAZGEÇMEM DİYENLERE...

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

Küçük bir not kağıdına onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatacak sözler yazabilirsiniz. Tabi yanında en sevdiği çiçeği hediye ederek...Anneler günü nedir, niçin kutlanır?Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

PARFÜM TUTKUSU VAR İSE...

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

KENDİ ELLERİNİZLE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ TARİFLER...

Anneler günü nedir, niçin kutlanır?Anneler günü nedir, niçin kutlanır?Anneler günü nedir, niçin kutlanır?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡