Ahmet Nur Çebi'den rakiplere gözdağı: Erken şampiyonluk ihtimali var! Aboubakar gelecek sezon...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu sezon şampiyon olacaklarını ifade ederken," Erken şampiyonluk gelebilirdi, yine olma ihtimali var. " dedi. Çebi, Vincent Aboubakar'ın takımda kalacağını belirtirken şampiyonluk yarışındaki rakiplerine de gözdağı verdi.

Ahmet Nur Çebi'den rakiplere gözdağı: Erken şampiyonluk ihtimali var! Aboubakar gelecek sezon...

BeşiktaşKulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Son 2 haftada yaşanan puan kayıpları sonrasında Beşiktaşın şampiyonluk yarışında geriye düştüğü iddialarında art niyet aradığını belirterek sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, “3 puan öndeyken tereddüt varmış gibi algı oluşturanlar, 6 puan geride olanların ‘Şampiyon biz olacağız’ söylemlerine neden gereken tepkiyi vermiyorlar? 6 puan geride olanların şampiyon olma ihtimali olduğu konuşulurken, en yakın rakibimizden 3 puan üstte olmamızın, büyük bir avantaj olduğunun görmemezlikten gelinmesine şaşırıyorum. Ben ve arkadaşlarım, şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz. Bundan hiçbir şekilde yolumuzu değiştirmeyeceğiz. Şampiyonluklar ekip ve takım işidir. Yöneticilerim, teknik kadrom, hocam ve futbolcularımla birlikte biz inandık, bütün camianın da inanmasını istiyorum. En ufak tereddütleri olmasın. 13. sıradayken de şampiyonuz diyordum, şimdi de diyorum, şampiyon yine biziz. Onurlu ve şerefli şampiyonluk kovalayan Beşiktaş sezon sonunda bunu yaşayacaktır. Ligin bitimine daha 6 hafta var. Puan kaybettiğimiz maçlarda, düşme hattında olan takımlar da vardı. Bunların verdiği mücadeleyi, daha sonra rakiplerimiz karşısında da vereceklerinden şüphem yok. Puan kaybı yaşadığımız düşme hattındaki rakiplerin oynadığı muhteşem oyunu, rakipler karşısında da yapacağından şüphem yok. Bu da Beşiktaşın şampiyon olması konusunda hesaba kattığım bir kurgudur. Özellikle medyada bazı yorumcuların ‘Beşiktaşkötü oynuyor, şampiyonluğu eliyle verdi’ algılarından vazgeçmelerini talep ediyorum. Bu bizim camiamıza zarar vermek için yapılıyor ama camiamızın da bu kişileri ciddiye almamasını istiyorum. Bunların arkasında başka hesap kitaplar var. Çok konuşmakla icraatta başarılı olunmuyor. Ben ve yöneticilerim konuşmayarak ya da az konuşarak, Beşiktaşın ihtiyacı olan her türlü savunmayı ve mücadeleyi vermeye devam edecekler. Az konuşmamız ve yaptıklarımızı söylemememiz, bunları yapmadığımız anlamına gelmez. Beşiktaşın menfaatini korumak için her türlü mücadeleyi fazlasıyla yapıyoruz. Camiamızın tereddüt içinde olmamasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi'den rakiplere gözdağı: Erken şampiyonluk ihtimali var! Aboubakar gelecek sezon...

TFF ve MHK hakkında konuşarak açıklamalarını sürdüren Çebi, “TFF ve MHK’nin birilerini şampiyon yapmak için hesap içinde olduğunu düşünmüyorum. Ancak hakemin kötüsüne kötü, iyisine de iyi deriz. Hakemlerin hatalarının söylenmesi, TFF ve MHK üzerinde şüphelerimiz olduğu anlamına gelmez. Ama bunu hissettiğimiz anda da gereğini yaparız. İlginç bir sezon geçiriyoruz. Pandemi süreci yaşıyoruz. Oldukça sıkıntılı bir süreç. 21 takıma çıktık, fazla maç oynuyoruz. Tüm bunları alt alta yazdığımız zaman, maçlara dönüp baktığımız zaman, muhteşem oyunlar izlediğimiz ve muhteşem gollerin atıldığı birçok maç var. Düşme hattında olan takımların can havliyle şampiyonluğa oynayan takımlardan puan aldığını görüyoruz. Geçen sene şampiyon olan Başakşehir düşme hattında yer alıyor ve son oynadığı oyuna bakıyoruz. İlginç gelişmeler. Düşme hattında çok fazla takım olması, şampiyonluğa giden takımları zorlayacaktır. Bunlardan başarılı olanlar ligde kalacaktır. Bu takımlarla mücadele ederken başarılı olan ekip de şampiyon olacaktır. Diğer kulüplerin yöneticilerine seslenmek istiyorum. Eski alışkanlıklarınızı bu lige bulaştırmayın. Futbolcu kardeşlerime de şunu söylemek istiyorum, kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın. Atatürk’ün söylediği gibi, futbolcunun zeki ve çalışkan olanı önemli, ahlaklı olanı çok önemli. Meslektaşlarınızın emeklerine değer verdiğinizi göstermenizi rica ediyorum. Medyada bazı Beşiktaşlıların, Beşiktaşa zarar vereceği söylemlerden vazgeçmelerini talep ediyorum. Beşiktaşbüyük bir kulüptür, bu tür söylemlerle yıpratılmaya çalışmasının değer görmeyeceğini kendilerinin de görmesini rica ediyorum” diye konuştu.

"6 HAFTA SONRA ONLARA DA BUNU SÖYLETMEYİ BİLİRİZ"

Ligde 3 puan önde ve lider olduklarını vurgulayan Ahmet Nur Çebi, “Sezon açıldığında küme düşeceğimizi bile söyleyenler oldu. Ama ben kesinlikle bu konuda fikrimi en baştan beyan ettim. Çünkü ben inanıyordum, arkadaşlarımın inandığına inanıyordum, hocamızın takıma olumlu yansıdığını biliyordum, futbolcularıma güveniyordum. Dolayısıyla baştan bunu söyledim. Şu anda Beşiktaşa zarar vermek adına yapılan bir algı operasyonu vardır. Hangi takım 3 puan önde olsaydı, bizim dışımızdakileri şampiyon ilan etmişlerdi. Ama olsun biz bekleriz ve 6 hafta sonra onlara da bunu söyletmeyi biliriz” dedi.

"DEMBA BANIN KONTRATININ FESHEDİLMESİ"

Başakşehirle olan sözleşmesi dün feshedilen Demba Bahakkındaki düşüncelerini dile getiren Çebi, “Demba Babenim iyi tanıdığım ve Beşiktaşa transferinde emeği olan birisiyim. Çok başarılı bir oyuncu. Dünkü olay beni şaşırtmıştır, ne olduğunu bilmiyorum ama bir şey varsa umarım Demba Ba fermuarını açar ve söyleyeceğini söyler. İlginç bir durum, Türk futbolunda alışılagelmiş bir durum değil. Eğer bir şey yoksa da bunu söylemesi lazım, camiaların zan altında kalmaması lazım” diyerek devam etti.

ABOUBAKAR TAKIMDAN AYRILACAK MI?

Aboubakar’ın kadrodaki durumuyla ilgili açıklama yapan Başan Çebi, “Beni rahatsız eden bir konuydu ama futbolunun yıpranmaması adına açıklama yapmamıştım. Aboubakar son derece naif, kafasında art niyet olmayan bir oyuncu. Kendisinin kontratını ben yaptım ve Beşiktaşcamiasının bana ne kadar güvendiğini biliyorum. Aboubakar bizim futbolcumuzdur, önümüzdeki sene burada devam edecektir. Opsiyon varsa bu opsiyon hakkı da Beşiktaşındır. Aboubakar’ın hakkının yendiğini gördüğümüz anda da bunu telafi edecek birisiyim. Aboubakar, Beşiktaşistediği takdirde seneye burada olacaktır. Beşiktaşkoca bir takımdır. Aboubakar’lı ya da Aboubakar’sız da şampiyon oluruz. Aboubakar bizim için çok kıymetlidir ve Beşiktaşistediği takdirde seneye de burada olacaktır. Son 6 hafta öncesinde futbolcuları yıpratan davranışlardan kaçınılmasını istiyorum. Herkes haddini bilsin, tepkimiz çok sert olur. Beşiktaşşampiyonluğa giderken oynanan oyunlardan uzak dursunlar” dedi.

Ahmet Nur Çebi'den rakiplere gözdağı: Erken şampiyonluk ihtimali var! Aboubakar gelecek sezon...

"BEŞİKTAŞ’IN FUTBOLCUSUNA BUGÜN 1 AYLIK DAHİ BORCU YOKTUR"

Kulüpler Birliği Başkanı olarak çözmeye çalıştığı sorunların, Beşiktaşın sorunları olduğunu da aktaran Çebi, “Beşiktaşa ayırdığım zamandan hiçbir şekilde çalıp, orada vakit geçirmiyorum. Ailemden ve uykumdan yaptığım fedakarlığı oraya yansıtıyorum. Ayrıca BeşiktaşBaşkanı, bütün kulüplerin isteğiyle o koltuğa oturuyorsa, bunun bir gurur kaynağı olması lazım. Covid olmama karşın ne kadar çalıştığımı herkesin görmesi gerekiyor. Herkes evinde otururken, biz çalışmaya devam ediyoruz. Hiçbir yerden bir şey bulamayınca bunları konuşanlar da oluyor. Şu anda Beşiktaşın son 10 yıldır futbolcusuna, teknik kadrosuna borçlu olduğu süre 4-6 aydan aşağı değilken, şu anda 1 ay bile borcu olmadan devam ediyor. Takdiri Beşiktaşlılara bırakıyorum. Beşiktaşın futbolcusuna bugün 1 aylık dahi borcu yoktur. Kulüpler Birliği’nde göreve gelen kadar 2-3 aylık bir borcumuz vardı oyunculara. Ama artık borcumuz yok, demek ki daha çok vakit ayırıyoruz” açıklamasında bulundu.

"AVRUPA SÜPER LİGİ’NE ÇOK ÇABUK BİR TEPKİ VERDİK "

Bankalar konsorsiyumu ile yapılan sözleşmede büyük emekleri olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Nur Çebi, “Cumhurbaşkanına çok teşekkür ederiz. Türk futbolunun önü tıkanmıştı ve önünü açtı. Ancak bu sözleşmenin bize sadece nefes aldırdığını ve daha çok dikkat etmemiz gerektiğini söylemek zorundayım. Artık eskisi gibi har vurup harman savurmak söz konusu olmayacak. Bu sözleşme yapılırken bizim önümüze koyulan şartlarla biz de kulüplerimizi düzgün yönetiriz. Avrupa Süper Ligi’ne çok çabuk bir tepki verdik. UEFA köklü bir kurumdur ve bugüne kadar başarıyla getirmişlerdir. Ancak futbolun içinde rakipler yokken, 10 takımla pastayı bölüşmeyi doğru bulmuyoruz. Bu uygulamada çok şükür kendileri de geri adım atmıştır. Bir daha olacağını sanmıyorum. Ama pandemi döneminde futbolcuları haklı görürken, kulüpleri haksız gören uygulamalara devam edilmemesi gerektiğini de UEFA’ya iletmek istiyorum” diye konuştu.

"ABOUBAKAR’IN SAKATLANMASI, TAKIMDA SIKINTILARA SEBEP VERMİŞTİR"

4 büyük takım içinde yalnızca Beşiktaşın TürkiyeKupası’nda kaldığını hatırlatan Çebi, “Bu da başarılıolduğumuzun bir diğer ispatı. Gelir ve gideri dengeleyerek biraz eziyet çekeceksiniz ekonomi anlamında. Ama başarı sadece parayla olmuyor. Biz bunu parasız da başaracağız. Konu sadece para verip futbolcu almak değil, konu onları oynatmak. Ayrıca genç çocuklarımıza da güvendik. Bizim başkanlarımızın futbolcu yetiştirmeyi bilmesi gerekir. Erzurum maçında Cenk Tosunun sezonu kapatması sonucunda Beşiktaş Cenk Tosunve milli takım zarar gördü. TFF Başkanı’na öneride bulunmak istiyorum. Her sene en iyi bakımı yapılmış olan stada ödül verilsin ve bir sonraki sene, stat gideri TFF tarafından karşılansın ki, statlar bakımsız kalmasın. Cenk Tosunu kaybettikten sonra Aboubakar’ın sakatlanması, takımda sıkıntılara sebep vermiştir. Ama Beşiktaş bu futbolculardan ibaret değil, diğer oyuncularımız da onların yokluğunu aratmayacak güçteler” şeklinde konuştu.

Ahmet Nur Çebi'den rakiplere gözdağı: Erken şampiyonluk ihtimali var! Aboubakar gelecek sezon...

"BEN MHK VE TFF’NİN, BİR TAKIMIN BAŞARILI OLMASI KONUSUNDA TARAF OLDUĞU KONUSUNA İNANMIYORUM"

Aboubakar dahil Rosier ve Ghezzal’ın da takımda kalmak istediğini ancak henüz nokta koyulan bir durum olmadığını ifade eden Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk yolunda ise sonuna kadar mücadelelerine devam edeceklerini aktardı. Fikstür yoğunluğuyla ilgili bu hafta başvuruları olduğunu ancak bundan sonra başvuru yapmayacaklarını aktaran Çebi, “Fikstürün sonuna doğru her takım sıkıntı yaşıyor. Biz kendimize bir ayrıcalık talep etmiyoruz, biz Beşiktaşız. Bir maçın ertelendiği anda, diğerlerinin de etkilendiğini görüyoruz. Bu hafta bunu yaptık ve sağ olsun TFF bunu yaptı. Ancak sezon bitene kadar değişiklik olacağını tahmin etmiyorum. Ben MHK ve TFF’nin, bir takımın başarılı olması konusunda taraf olduğu konusuna inanmıyorum. Ama hakemlerin hata yapanını da, yapmayanını da söylüyoruz. Ben kurum ve kurulları ayrı yere koydum. Hakemlerin hatalarını hoş görmemiz tabii ki mümkün değil. Bu konularda en çok mağdur olan takım Beşiktaştır. Bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve mücadelemizi vermeye devam edeceğiz” dedi. Şampiyonluk konusunda erken konuşmamak gerektiğini daha önce söylediklerini de sözlerine ekleyen Çebi, “Bakın son 2 haftadaki algılardan dolayı neler söylemeye başladık. Bundan imtina ederken, söylemekten çekinirken artık ben de söylüyorum, şampiyon biziz. Diğer takımların motivasyonu umarım, Beşiktaşın iyi futbol oynamasından kaynaklanıyordur. Tüm futbolcuların meslektaşlarının emeklerine saygı göstermesi gerektiğini de bu nedenle ifade ettim. Umarım düşme hattında yer alan ve bizimle dişe diş mücadele eden rakiplerimizin, diğer rakiplerimiz karşısında da aynı istek ve coşku ile oynamasını bekliyorum ve temenni ediyorum” değerlendirmede bulundu.

"LARİN İÇİN TEKLİF GELİYOR"

Altyapıda pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşanıldığına dikkat çeken Başkan Çebi, Altyapıda Mehmet Ekşi hocamız işin başında ama pandemi bizi bu konuda çok olumsuz etkiledi. Turnuvalar ve organizasyonlar tam olarak uygulanmıyor. Sadece 19 yaş grubu mücadele edebiliyor. Diğer yaş gruplarında çalışamama durumu var. Bazen pandemiyi hep beraber unutuyoruz. Bu zararı ileride Türk futbolunda istesek de istemesek de yaşayacağız” dedi. Larin ve Cenk Tosunkonusunda da konuşan Ahmet Nur Çebi, “Larin benim çok sevdiğim bir futbolcu. Saygılı ve fedakar bir çocuk. Bu sezondan önce kiraya verildiği yerde neredeyse üstüne bir de para verilmiş. Ancak biz onu kucakladık, imkan verdik ve bu konuda hocamıza da teşekkür ediyorum. Larin için teklif geliyor, gelecektir. Başkaları için de gelecektir. Ama buradan net söylüyorum, sezon bitene kadar hiçbir futbolcumla ilgili talepleri yanıtlamam. Cenk zannedersem önümüzdeki sezonun ilk yarısına kadar kendisini ancak toparlayacaktır. Everton konusunda nasıl bir tasarruf olacaktır bunu da bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey, Cenk ne zaman kapıyı çalıp ‘Ben geldim’ derse, bu kapı sonuna kadar kendisine açıktır” diye konuştu.

ATİBA'NIN GELECEĞİ

Atiba’nın Beşiktaştaki geleceğiyle ilgili soruyu yanıtlayan Ahmet Nur Çebi, “Atiba’yı herhalde genel kurul üyesi yapacağız. Belki başkanlığa doğru yürür. Zaten bir tek Atiba bize rakip olabilir” diye konuştu.

"ERKEN ŞAMPİYONLUK OLMA İHTİMALİ VAR"

Son olarak rakiplerin puan kaybı yaşayacağını düşündüğünü ve bu durumda kendilerinin erken şampiyonluk ilan etme şanslarının da olabileceğini söyleyen Başkan Çebi, “Erken şampiyonluk gelebilirdi, yine olma ihtimali var. Rakiplerimizin oynayacağı maçlar var. O maçlarda rakiplerinin iyi oynaması ve bizim de iyi futbolumuzla tekrar geriye dönmemizle erken bir şampiyonluk da ilan edebiliriz. Ama olsun, geç olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Altın ve Bitcoin kapışmasında son durum: Yatırımcının iki gözbebeği 2024 yılında hareketli…
Altın ve Bitcoin kapışmasında son durum: Yatırımcının iki gözbebeği 2024 yılında hareketli…
Uzmanlar faydasını saya saya bitiremedi: Hafızayı kat be kat güçlendiriyor…
Uzmanlar faydasını saya saya bitiremedi: Hafızayı kat be kat güçlendiriyor…
Erdoğan'dan muhalefete eleştiri: "Dertleri sadece çıkarlarını korumak"
Erdoğan'dan muhalefete eleştiri: "Dertleri sadece çıkarlarını korumak"
Tam bir vitamin deposu! Sadece Mersin'de üretiliyor: Bir tane yiyen ertesi gün enerji patlaması yaşıyor!
Tam bir vitamin deposu! Sadece Mersin'de üretiliyor: Bir tane yiyen ertesi gün enerji patlaması yaşıyor!
Çok Okunanlar
Altın tüm zamanların rekorunu kırdı durdurulamıyor! Gram altın ne kadar oldu? İşte 22 Şubat 2024 Perşembe güncel altın fiyatları
Altın tüm zamanların rekorunu kırdı durdurulamıyor! Gram altın ne kadar oldu? İşte 22 Şubat 2024 Perşembe güncel altın fiyatları
Meteoroloji açıkladı! Bugün hava durumu nasıl olacak? 22 Şubat 2024 Perşembe tüm ülke geneli hava durumu ve sıcaklıkları
Meteoroloji açıkladı! Bugün hava durumu nasıl olacak? 22 Şubat 2024 Perşembe tüm ülke geneli hava durumu ve sıcaklıkları
CHP'nin kalesi yıkılıyor mu? Son anket sonuçları yayınlandı, Cumhur ittifakı İzmir'i kazanmaya hiç bu kadar yakın olmamıştı
CHP'nin kalesi yıkılıyor mu? Son anket sonuçları yayınlandı, Cumhur ittifakı İzmir'i kazanmaya hiç bu kadar yakın olmamıştı
Cüneyt Özdemir sordu: "Turist olarak mı gittiniz?" Alper Gezeravcı cevabıyla usta gazeteciyi şaşkına çevirdi!
Cüneyt Özdemir sordu: "Turist olarak mı gittiniz?" Alper Gezeravcı cevabıyla usta gazeteciyi şaşkına çevirdi!
Yorumlananlar
Akaryakıta zam değil, indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geldi mi?
Akaryakıta zam değil, indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geldi mi?
Bayram ikramiyesi bekleyene müjde! 2.250 Lira ödeme alacaklar
Bayram ikramiyesi bekleyene müjde! 2.250 Lira ödeme alacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da açıkladı "Emeklilerimizin bayram ikramiyesini 3 bin TL olacak"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da açıkladı "Emeklilerimizin bayram ikramiyesini 3 bin TL olacak"