(4 Yıllık) İktisadi ve İdari Programlar Bölümü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (EA)

2023 YKS sınavına giren öğrenciler, İktisadi ve İdari Programlar bölümü 2023 taban puanı, başarı sıralaması nedir sorusunun cevabını arama motorlarında araştırıyor. ÖSYM-YÖK ATLAS en son yayınladığı tercih kılavuzuyla bu soruya yanıt vermiş oldu.

(4 Yıllık) İktisadi ve İdari Programlar Bölümü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (EA)

4 yıllık bölümler arasında yer alan İktisadi ve İdari Programlar bölümü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması açıklandı. Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) puanıyla öğrenci alan İktisadi ve İdari Programlar bölümü taban puanlarına ve başarı sıralamasına aşağıdaki tablodan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı 2022 yılında üniversitelere yerleşen adaylara ait olup Türkiye’deki tüm vakıf ve devlet üniversitelerinin verileri yer almaktadır.

Aşağıdaki tabloda taban puanı ve başarı sıralaması bulunmayan İktisadi ve İdari Programlar bölümleri kontenjanı dolmamış veya hiç tercih edilmemiş olarak belirtilmektedir.

(4 Yıllık) İktisadi ve İdari Programlar Bölümü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (EA)

Üniversite
Adı
Bölüm TürüP. TürüKontenjan
/Yer
Taban PuanBaşarı
Sıra
Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi (Konya) (Vakıf)İktisadi ve İdari Programlar (Örgün) (İngilizce) (Burslu) (4 Yıllık)EA8+0 / 8354,5710162.483
Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi (Konya) (Vakıf)İktisadi ve İdari Programlar (Örgün) (İngilizce) (%50 İndirim) (4 Yıllık)EA37+0 / 37243,0853965.294

NOT: Eğitim hayatınız için çok önemli olan bu tercih döneminde herhangi bir hataya yer vermemek adına tercihinizi belirlemeden önce ÖSYM sistemindeki bölüm puanlarını kontrol ediniz. Bu sayfadaki tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bölge Gündem Haber verilerin doğruluğundan hiçbir şartta sorumlu tutulamaz.

4 Yıllık Eşit Ağırlık Programı Bölümleri 2023 Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıda listelenen bölümlerin üzerine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN