(4 Yıllık) Ermeni Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (DİL)

2023 YKS sınavına giren öğrenciler, Ermeni Dili ve Kültürü bölümü 2023 taban puanı, başarı sıralaması nedir sorusunun cevabını arama motorlarında araştırıyor. ÖSYM-YÖK ATLAS en son yayınladığı tercih kılavuzuyla bu soruya yanıt vermiş oldu.

(4 Yıllık) Ermeni Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (DİL)

4 yıllık bölümler arasında yer alan Ermeni Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması açıklandı. Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) puanıyla öğrenci alan Ermeni Dili ve Kültürü bölümü taban puanlarına ve başarı sıralamasına aşağıdaki tablodan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı 2022 yılında üniversitelere yerleşen adaylara ait olup Türkiye’deki tüm vakıf ve devlet üniversitelerinin verileri yer almaktadır.

Aşağıdaki tabloda taban puanı ve başarı sıralaması bulunmayan Ermeni Dili ve Kültürü bölümleri kontenjanı dolmamış veya hiç tercih edilmemiş olarak belirtilmektedir.

(4 Yıllık) Ermeni Dili ve Kültürü 2023 Taban Puanı ve Başarı Sıralaması (DİL)

Üniversite
Adı
Bölüm TürüP. TürüKontenjan
/Yer
Taban PuanBaşarı
Sıra
Ankara Üniversitesi (Ankara) (Devlet)Ermeni Dili ve Kültürü (Örgün) (Ermenice) (4 Yıllık)DİL20+1 / 21194,06039113.307
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet)Ermeni Dili ve Kültürü (Örgün) (4 Yıllık)DİL20+1 / 8DolmadıDolmadı

NOT: Eğitim hayatınız için çok önemli olan bu tercih döneminde herhangi bir hataya yer vermemek adına tercihinizi belirlemeden önce ÖSYM sistemindeki bölüm puanlarını kontrol ediniz. Bu sayfadaki tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bölge Gündem Haber verilerin doğruluğundan hiçbir şartta sorumlu tutulamaz.

4 Yıllık Dil Programı Bölümlerinin 2023 Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıda listelenen bölümlerin üzerine tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN