Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 23 Aralık Çarşamba tarihinde Ağrı çevreleri, Iğdır'ın güney ve batı kesimleri, Van'ın kuzey ve güney kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı beklendiği, Doğu Karadeniz kıyı illerinde ise kuvvetli rüzgar ve sağanak görüleceği belirtildi.

Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan incelemelerin akabinde, 23 Aralık Çarşamba tarihinde yurt genelinde hakim olacak hava durumu, kamuoyunun bilgisine sunuldu. Bu kapsamda, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimleri ile Sinop, Tokat, Erzincan ve Bingöl çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağış alan kıyı kesimler ile Mardin çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Doğu Karadeniz kıyıları, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri ile sabah saatlerinde Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı; mevsim normalleri civarında; kuzey ve iç kesimlerde yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle batı ve kuzeybatı; Marmara'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

(KAR)

Ağrı çevreleri, Iğdır'ın güney ve batı kesimleri, Van'ın kuzey ve güney kesimleri ile sabah saatlerinde güneydoğu kesimlerin (Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak, Hakkari) 1000 metre üzeri rakımlı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

(YAĞMUR)

Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Giresun ve Trabzon’un doğusu, Rize ile Artvin çevreleri) görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların kıyılarda yerel kuvvetli yağmur ve sağanak; 400 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, tipi şeklinde kar yağışı, yerel kar peletleri şeklinde yağış, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!Yetkililerden 12 il için kritik uyarı: Kuvvetli ve yoğun kar yağışı, fırtına, tipi geliyor!
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 9°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 17°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 19°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 14°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 5°C
Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Giresun ve Trabzon’un doğusu, Rize ile Artvin çevreleri) kıyılarda yerel kuvvetli yağmur ve sağanak; 400 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, 6°C
Çok bulutlu

GÜMÜŞHANE °C, 0°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

SAMSUN °C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, 400 metre üzeri rakımlı kesimleri kar yağışlı. Yağışlar doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Erzincan ve Bingöl çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Ağrı, Iğdır'ın güney ve batı kesimleri, Van'ın kuzey ve güney kesimleri ile sabah saatlerinde Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don hadisesi tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN °C, 1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı. Yağışlar; kuzey ve güney çevrelerinde yer yer kuvvetli.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, doğu kesimleri çok bulutlu; sabah saatlerinde Diyarbakır'ın doğusu, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağmurlu; yağış alan yerlerin 1000 metre üzeri rakımlı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 10°C
Parçalı bulutlu

DİYARBAKIR °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde doğusu yağmurlu

GAZİANTEP °C, 10°C
Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 11°C
Parçalı bulutlu

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡