Soylu: Bu milletin canını yakanların canını yakacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkari ziyareti kapsamında Valiliği ziyaretin açıklamalarda bulundu.

Soylu: Bu milletin canını yakanların canını yakacağız

Soylu, güvenlik güçlerinin operasyonları neticesinde PKK"nın en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu ticaretinden büyük bir darbe yediğini belirterek, "Örgüte katılımlar tarihin en düşük seviyesine gerilemiştir" şeklinde konuştu.

"ESASEN TÜKENMİŞLİK İÇERİSİNDELER"

"Hadiseleri ve gelinen noktayı değerlendirirken kendimizi güncel eylemlerin yarattığı görüntünün biraz dışına bırakmamız lazım." diyen Bakan Soylu, "Bakın bugün PKK"nın son durumunu iyi analiz etmek gerekir. Yaklaşık 40 yıldır kuruluşunda ortaya koyduğu hedeflerden hiçbirini gerçekleştirememiş ve gerçekleştiremeyecek olan bu örgüt, bugün esasen bir tükeniş içerisindedir." dedi.

Bakan Soylu, güvenlik güçlerinin operasyonları neticesinde PKK"nın en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu ticaretinden büyük bir darbe yediğini kaydederek, "Örgüte katılımlar tarihin en düşük seviyesine gerilemiştir" diye konuştu.

Türkiye"nin terörle mücadele konusunda tam anlamıyla ve topyekun sahaya indiğini ifade eden Soylu, şöyle dedi:

"FETÖ örgütünün de çökertilmesiyle önemli bir hamisini kaybetmiş, iş birliği içerisinde olduğu belediye yönetimleri, vatan-millet sevdalısı merhum şehidimiz Muhammed Fatih Safitürk gibi kardeşlerimize emanet edilerek halka hizmet üretir hale geldiği için önemli bir gelir ve araç gereç kaynağı kesilmiş ve bütün etkinlikleri, kandırılmış birkaç militanla yaptıkları bombalı eylemlerle sınırlı kalmış bir halde, bir tükeniş girdabı içerisine girmiştir. Ne destek aldıkları Ortadoğu"daki karışıklık, ne de yıllardır sürdürdükleri uluslararası karanlık ilişkiler bu tükeniş girdabını geri çevirmeye yetmeyecektir."


"HEDEFİMİZ, KORUCU YAŞ ORTALAMASINI 32"YE DÜŞÜRMEK"

Korucuların yaş ortalamasının 42 olduğunu ve yaş ortalamasını düşürmek istediklerini belirten İçişleri Bakanı Soylu şunları söyledi:

"Bugün korucu yaş ortalamamız 42"dir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın vermiş olduğu talimatla birlikte bu yaş ortalamasını aldığımız tedbirlerle yani 50 yaşın üzerindekileri emekliliğe sevk ederek, 45-50 yaş içerisindeki korucularımıza da 6 ay içerisinde karar vermeleri durumunda hem emekli olacaklar hem tazminat alacaklar hem de yerlerine yakınları korucu olacaklar. Böylece de hedefimiz korucu yaş ortalamasını 32"ye düşürmektir."

Soylu: Bu milletin canını yakanların canını yakacağız VİDEO

"PKK SEMPATİZANLARINI İHBAR EDİN"

İçişleri Bakanı Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devletin atacağı her adım mutlaka halkın desteğine muhtaçtır. Bizim en büyük gücümüz milletimizdir. Buradan aziz milletimize de bir çağrıda bulunmak istiyorum; Bu, bir topyekun mücadeledir. Bulunduğunuz yerlerdeki PKK sempatizanlarını, köylerde vatandaşa baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Net bir şekilde köşeye sıkışmış bu hain örgütten bu ülkeyi mutlaka kurtaracağız."

Terörü bitireceklerini ifade eden Soylu şu değerlendirmede bulundu:

"Terörü bitireceğiz. Bunu yaparken iki aracımız vardır. Birincisi elbetteki güvenlik unsurlarımızın ortaya koyacağı silahlı mücadeledir. İkincisi ise devletimizin ve hükümetimizin ortaya koyacağı ekonomik mücadeledir. Terörden etkilenen illerle alakalı olarak yepyeni bir kalkınma hamlesinin eşiğindeyiz."

Soylu: Vatan toprağını bu eşkiyalardan temizlemeye kararlıyız VİDEO

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡